Flower Carpet - To kultowa seria róż wyhodowanych przez firmę Noack Rosen.

Kolorowe, pełne kwiatów i zdrowe – to cechy charakteryzujące wszechstronną grupę róż Flower Carpet®.
Ta niezwykła kolekcja została po raz pierwszy zaprezentowana w 1993 roku.

Flower Carpet® to róże okrywowe/małe krzewiaste o wysokiej odporności na patogeny grzybowe, obficie kwitnące, wszechstronne i łatwe w pielęgnacji.
Idealne róże do nasadzeń obszarowych w zieleni miejskiej i również doskonały wybór dla ogrodników poszukujących niezawodnych i łatwych w uprawie odmian róż.

 

Róże serii Flower Carpet® to prawdziwe wielozadaniowce w świecie róż. Zyskały popularność na rynku krajowym, zdobyły również uznanie na arenie międzynarodowej. Niektóre z nich, takie jak Heidetraum®, są rozpoznawalne na całym świecie. 

W latach 50-tych ubiegłego wieku, Werner Noack podjął się zadania hodowlanego z zamiarem uzyskania odmian, które nie tylko zachwycą swoim pięknem, ale również będą wymagały minimalnej pielęgnacji, a co równie istotne – nie będą potrzebować stosowania pestycydów. Jego motywacją były cele ekologiczne i ochrona środowiska naturalnego. 

W ciągu wielu lat badań i krzyżowania, w roku 1983 doszło do przełomowego momentu. Ta konkretna krzyżówka okazała się strzałem w dziesiątkę. Werner Noack osiągnął swoje cele, tworząc odmianę, która nie tylko spełniała jego pierwotne oczekiwania co do minimalnej pielęgnacji, ale także zdumiewała pięknem i trwałością.

Historia tej odmiany to nie tylko opowieść o nauce i wytrwałości hodowcy, lecz także dowód na to, że z pasją i zaangażowaniem możemy stworzyć coś wyjątkowego. W efekcie dziesięcioleci pracy powstała róża, która nie tylko zdobi ogrody swoim urodziwym wyglądem, ale także stanowi inspirację dla ogrodników poszukujących ekologicznych i łatwych w pielęgnacji roślin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium