Potrzebujesz pomocy? 

Napisz lub zadzwoń

sklep@rozeogrodowe.pl

tel:  661 408 360

lub 14 679 56 85

Telefony odbieramy

poniedziałek - piątek

w godzinach 8-15

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sadzenie róż z doniczek 2l

Zobacz film o tym, jak należy prawidłowo posadzić róże kupione w małych 2-litrowych doniczkach. A poniżej znajdziesz krótką instrukcję.

Teraz krótka instrukcja postępowania:

1. Po otrzymaniu przesyłki rozpakuj ją jak najszybciej. Róże są w pełni wegetacji i źle znoszą długie zamknięcie w katonie.

2. Jeśli nie będziesz ich od razu sadzić to ustaw je w miejscu widnym, ale nie w pełnym słońcu tylko w lekkim półcieniu. Róże wyjęte z kartonu nie powinny też być narażone na przewiew suchym powietrzem więc ustaw je w miejscu osłoniętym od przeciągów.

3. Bezpośrednio przed sadzeniem upewnij się, że bryła korzeniowa jest w pełni nawodniona. Jeśli doniczka jest podejrzanie lekka wstaw ją na dwie godziny do wiaderka z wodą.

4. Nie stosuj nawozu podczas sadzenia. Nasze róże mają w podłożu wystarczającą dawkę nawozu osmocote który wystarczy im na cały sezon.

5. Nie przycinaj róż wysadzanych z doniczek. Jeśli jednak jakiś pęd zostanie przypadkowo uszkodzony, możesz go odciąć i nie wpłynie to na stan rośliny. Po kilku tygodniach taka róża pięknie się rozkrzewi.

6. Ostrożnie zdejmij doniczkę z bryły korzeniowej. Pamiętaj że wiosną rośliny jeszcze nie mają w pełni rozwiniętego systemu korzeniowego i należy delikatnie zdejmować doniczkę oraz delikatnie umieszczać bryłę korzeniową w dołku.

7. Głębokość sadzenia. W większości przypadków posadź roślinę na taką samą głębokość na jaką była posadzona w doniczce. Jedynie na glebach bardzo lekkich możesz posadzić 3 cm głębiej.

8. Po posadzeniu dobrze ugnieć ziemię wokół bryły korzeniowej.

9. Zawsze po posadzeniu obficie podlej rośliny. Nawet wtedy kiedy jest mokro lub gdy zapowiadane są opady deszczu.

10. Przez pierwszy tydzień po posadzeniu regularnie podlewaj rośliny szczególnie w czasie upałów i suchej pogody. Po tym czasie korzenie sięgną głębiej w glebę i wtedy możesz ograniczyć podlewanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium