Potrzebujesz pomocy? 

Napisz lub zadzwoń

sklep@rozeogrodowe.pl

tel:  661 408 360

lub 14 679 56 85

Telefony odbieramy

poniedziałek - piątek

w godzinach 8-15

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
JAK WYBIERAĆ RÓŻE

grupy róż, róże miniaturowe, róże okrywowe, róże rabatowe, róze wielkokwiatowe, roze parkowe, róże pnące, róże pienne 

Jak wybrać róże do ogrodu

Jeżeli do tej pory nie miałeś  pojęcia o uprawie róż, a określenia takie jak róże rabatowe, czy parkowe nic Ci nie mówią, to dzięki tej rycinie możesz sobie wyobrazić jaka jest podstawowa różnica między poszczególnymi grupami róż. 

Teraz możesz zobaczyć czy róże miniaturowe, które najczęściej osiągają 40-50 cm wysokości spełnią Twoje oczekiwania czy może lepiej wybrać róże rabatowe, które będą wyższe.

Jeżeli potrzebujesz róż, które będą mocniej rozrastać się na boki, a przy tym nie będą wysokie, to zwróć uwagę na róże okrywowe. Jeśli potrzebujesz obsadzić większy fragment ogrodu i wypełnić przestrzeń zwróć uwagę na róże parkowe.

Czasem różnice między odmianami nie są tak wyraźne, jak na tym rysunku i można je wtedy zakwalifikować gdzieś pomiędzy typowymi grupami róż.

Tak jest na przykład z odmianą 'BLACK FOREST ROSE' która rośnie trochę jak róża okrywowa, a trochę jak rabatowa. Dlatego w różnych źródłach można ją znaleźć w grupie róż okrywowych, a w innych w grupie róż rabatowych. 

Niemniej, rysunek powyższy dość dobrze przedstawia ogólny wygląd róż z poszczególnych grup. Poziome linie poprowadzone są co 50 cm i ułatwiają znalezienie różnic w proporcjach krzewów z poszczególnych grup. 

 

Skoro już wiesz jakie róże do ogrodu kupić to przejrzyj bogatą i wyselekcjonowaną ofertę naszego sklepu z różami. Jeśli chcesz bliżej poznać interesujące Cię odmiany róż to zobacz filmiki dostępne przy opisach poszczególnych odmian.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium