Potrzebujesz pomocy? 

Napisz lub zadzwoń

sklep@rozeogrodowe.pl

tel:  661 408 360

lub 14 679 56 85

Telefony odbieramy

poniedziałek - piątek

w godzinach 8-15

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

 

Wysokie róże pienne szczepione na wysokości 140 cm od ziemi. Dwie róże jedna kaskadowa o pędaach zwieszonych, druga o koronie parasolowatej.

Najwyższe róże drzewkowe jakie oferujemy są okulizowane na wysokości 140 cm od ziemi. Na tak wysokich pniach najlepiej prezentują się odmiany o pędach zwisających lub takie, które tworzą duże parasolowate korony. Takie różane drzewka wyglądają najokazalej i świetnie nadają się jako przyciągający uwagę soliter w ogrodzie. Niestety takie rośliny są najtrudniejsze w produkcji i z tego powodu osiągają najwyższą cenę.

Róża pienna SOMMERABEND 140 cm

Wyjątkowa róża odznaczona ADR.

Stale kwitnąca kaskada. Kwiaty odporne na deszcz. Krzew bardzo zdrowy.

Zobacz film !Róża pienna SOMMERABEND 140 cm
Cena: 139,99 zł

Dlaczego warto sadzić wysokie róże pienne (sztamowe, drzewkowe)

Są to najbardziej okazałe formy drzewkowe róż, które zachwycają wielkością korony i przyciągają wzrok przechodniów. Nawet jedna taka roślina w ogrodzie tworzy spektakularny efekt.  

Niewątpliwą kolejną zaletą najwyższych róż na pniu jest większa łatwość naginania ich jesienią podczas zabezpieczania koron przed mrozem.

Czy róże pienne mają szczególne wymagania?

Sadząc najwyższe róże pienne, które tworzą dostojne korony należy pamiętać, aby zapewnić im odpowiednio stabilną podporę, najlepiej przymocować pień do solidnego drewnianego lub metalowego palika wbitego głęboko w podłoże. Takie podparcie jest szczególnie potrzebne latem w pełni kwitnienia i sprawi, że wiatr podczas letniej burzy, nie złamie nam rośliny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium