Róża pnąca ROSARIUM UETERSEN®

Cena: od 17,99 zł 17.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.65
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: 608

Opis

cechy róży pnącej rosarium uetersen

Najbardziej rozpoznawalna róża pnąca z firmy Kordes. Ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie. Doceniana przede wszystkim za obfite kwitnienie i duże przepiękne kwiaty.

Choć jak na różę pnącą nie rośnie zbyt mocno, dorastając w naszych warunkach do 180-200 cm to zdecydowanie warta jest polecenia. Tworzy krzewy szeroko rozrośnięte. Jest jedną
z najbardziej odpornych na mróz róż pnących powtarzających kwitnienie.

Kwiaty pojawiają się w dużych kwiatostanach, a sam kwiat, ma średnice około 10 cm i składa się z olbrzymiej ilości płatków (od 100 do 142).

Jest wystarczająco odporna na choroby grzybowe i posadzona w odpowiednim miejscu praktycznie w ogóle nie choruje.

Róża Rosarium Uetersen  zachwyca bardzo obfitym, wiosennym kwitnieniem, które jest bardzo długie ponieważ kwiaty są trwałe. W końcowej fazie lekko jaśnieją. Letnio- jesienne kwitnienie choć może mniej spektakularne nadal należy do obfitych. Dodatkową ozdobą są wtedy gęste, niebyt duże i jasnozielone liście.

Może rosnąć również jak róża parkowa choć wskazane jest prowadzenie jej przy podporze. Rosarium Uetersen jest szczególnie polecana do uprawy w formie piennej, tworzy olbrzymie, kwitnące parasole o średnicy nawet do 2 m. Jedna z najlepszych odmian na róże pienne zobacz tu

Choć należy do odmian dość starych to nadal jest godna uwagi, a w ostatnim czasie pojawiły się pochodzące od niej dwie odmiany parkowe, o prawie identycznej budowie kwiatu, jednak różniące się kolorem - jasnoróżowa Uetersens Rosenprinzessin oraz koralowoczerwona Uetersens Rosenkonigin.

 Koniecznie zobacz ten film: 

Opinie o produkcie (1)

26 czerwca 2018

Róża obficie kwitnie,długo utrzymuje kwiat,ma piękny kolor,nie choruje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium