Róża parkowa UETERSENS ROSENPRINZESSIN®

Ta księżniczka zachwyci każdego. Wielkie kwiaty w olbrzymich kwiatostanach, delikatnie pachnące - "kwitnąca romantyczność".

Zobacz film !

 

 

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

cechy róży parkowej uetersens rosenprinzessin

Uetersens Rosenprinzessin- róża parkowa o bardzo dużych, jasnoróżowych, pełnych kwiatach.

Dorasta do 1,5m wysokości i tworzy krzewy o lekko przewieszających się pędach, które pod ciężarem dużych kwiatostanów mogą nawet pokładać się na ziemi. Zaleca się prowadzić ją przy podporach. Tworzy wtedy piękną kwitnącą kolumnę.

Możemy ją potraktować jako piękny różowy akcent w ważnym miejscu ogrodu, lub stworzyć kwitnący różany szpaler. Kordes wprowadzając tę odmianę na rynek w 2009 roku dał wszystkim, którzy kochają takie romantyczne róże, zdrową, obficie kwitnącą odmianę. Nawiązuje ona do klasycznej już róży 'Rosarium Uetersen'.

Planując posadzenie jej w ogrodzie warto zerknąć na jej siostrę o koralowych kwiatach 'Uetersens Rosenkonigin'. Cała trójka bowiem warta jest zainteresowania.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

Róża parkowa UETERSENS ROSENPRINZESSIN

Zobacz koniecznie ten film:

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

7 sierpnia 2021

Kwiaty o dużej średnicy i wielkiej gęstości płatków, w dodatku pąk przy pąku, co mnie prowokuje do tego, by podejść i "pomóc" dźwigać ciężar tego piękna. I faktycznie, w przyszłym roku już zaopatrzę w podpory - PROSZĘ O FILM NA YT na temat tego wspomagania rozwoju (kolumny?, pergole? kraty? mury? ruinki? :)). Krzew na razie nie zakwitał ponownie, ale jestem cierpliwa.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium