Róża pienna HEIDETRAUM® 120 cm

Dostępność: STYCZEŃ 2024
Cena: 119,99 zł 119.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Wyjątkowa róża z serii Flower Carpet

Róża Świata 2022

Opis

ZOBACZ FILMY PONIŻEJ

Cechy odmiany róży piennej Heidetraum

Heidetraum w formie piennej

Wyjątkowa odmiana zwraca uwagę wyrazistym kolorem kwiatów oraz spektakularnie obfitym kwitnieniem.
Jednak największą jej zaletą jest wybitna odporność na choroby grzybowe.
Jest to najbardziej znana odmiana z firmy Noack Rosen. Dzięki długiemu i obfitemu kwitnieniu od czerwca do później jesieni, wspomnianej wyjątkowej zdrowotności jest odmianą bardzo uniwersalną.

Świetnie sprawdza się w dużych nasadzeniach zieleni publicznej i co ważne bardzo dobrze nadaje się do sadzenia w półcieniu, gdzie kwitnie nadzwyczaj dobrze, a jednocześnie nie choruje.

Zaleca się przycięcie roślin po pierwszym kwitnieniu, co przyspiesza pojawianie się kolejnych kwiatów, natomiast nie przycięta jesienią zawiązuje liczne drobne czerwone owoce, które mogą zdobić ją w czasie zimy i stanowić pożywienie dla ptaków.

Bardzo ciekawa jest historia powstania tej odmiany okrywowej- kiedy w latach 50-tych Werner Noack zaczął hodować róże, jego głównym celem było otrzymanie takich odmian, które nie wymagają stosowania pestycydów i potrzebują minimalnej pielęgnacji. Krzyżówka z roku 1983 okazała się strzałem w dziesiątkę.
W 1988 roku wprowadzono tę róże na rynek pod nazwą Heidetraum, a dwa lata później otrzymała ona prestiżowy certyfikat ADR i w tym momencie rozpoczęła się jej niewiarygodna popularność na świecie. W krajach anglojęzycznych odmiana ta nosi nazwę FlowerCarpet Pink, jest ona jedną z kilku odmian grupy Flower Carpet, która skupia wyjątkowo zdrowe odmiany świetnie nadające się do masowych nasadzeń w zieleni publicznej.
Róża ta ozdabia ulice miast całego świata. Rośnie przy wejściu do Disneyland'u w Paryżu, wokół jeziora Zuryskiego, na ulicach Chicago, Los Angeles, w Australii i Nowej Zelandii. Pojawia się pytanie, czy po prawie 35-ciu latach od wprowadzenia jej na rynek nadal spełnia wysokie wymagana współczesnych klientów? Oczywiście że tak! Potwierdzeniem tego może być wyjątkowe wydarzenie, jakim było przyznanie jej powtórnie certyfikatu ADR w 2021 roku. Zdobycie certyfikatu ADR jest olbrzymim sukcesem dla hodowcy potwierdzającym wyjątkową zdrowotność i walory dekoracyjne danej odmiany i udaje się to tylko nielicznym, najlepszym odmianom. Jest tylko kilka odmian na świecie, które dwukrotnie zdobyły to odznaczenie. Ale to nie wszystko. W roku 2022 Światowa Federacja Towarzystw Różanych na Kongresie Róż w Adelajdzie przyznała tej odmianie wyjątkowo prestiżowy tytuł Róży Świata 2022. Do tej pory takie odznaczenie otrzymało tylko 17 odmian róż w pięćdziesięcioletniej historii tego konkursu. Myślę, że głównym powodem przyznania Heidetraum tej prestiżowej nagrody było docenienie przez jury jej wkładu we współczesną hodowlę róż. Trudno sobie wyobrazić jak wyglądała by dzisiejsza hodowla, gdyby przeszło 30 lat temu na rynku nie pojawiła się tak przełomowa odmiana, która ustanowiła swoisty wzór do naśladowania dla wszystkich hodowców. To w dużym stopniu dzięki róży Heidetraum możemy się dzisiaj cieszyć wyborem zdrowych, ładnych i przydatnych do sadzenia zarówno w ogrodach przydomowych jak i w zieleni miejskiej. To fascynujące, jak ciężka praca jednego człowieka pełnego pasji i skoncentrowanego na ambitnym celu zmieniła świat różany. Firma Noack Rosen przyznaje jednak, że nie jest to sukces jednej osoby, ale przyczyniły się do niego trzy pokolenia rodziny Noack, liczni pracownicy oraz partnerzy biznesowi, którzy przez lata byli ambasadorami tej odmiany na świecie. 

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Rodzaj korony Kulista
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium