Róża wielkokwiatowa STÖRTEBEKER®

Cena: od 29,99 zł 29.99
Wybierz wariant

Klasyczna i piękna czerwona róża o dużych kwiatach.

Przyjemny zapach, który możemy przenieść do wazonu na trwałych kwiatach. 

RÓŻA PACHNĄCA

Opis

cechy róży wielkokwiatowej stortebeker

 Störtebeker zwraca uwagę przede wszystkim wielkimi, bardzo pełnymi kwiatami o pięknym krwisto czerwonym kolorze, który nawet w ostrym słońcu nie blednie.

Zaskakujące jest także to, że te atrakcyjne kwiaty nadspodziewanie dobrze znoszą również deszczową pogodę.

Kolejnym walorem róży  Störtebeker jest przyjemny zapach.

Jeżeli dodamy, że kwiaty nawet po ścięciu utrzymują wysoką trwałość to otrzymamy czerwoną róże idealną.

Można ją uprawiać jako róże ciętą choć posadzona w ogrodzie w pobliżu altany lub tarasu sprawi, że letnie popołudnia staną się niezapomnianym wspomnieniem.

Mimo nie najwyższej odporności na czarną plamistość jest to jedna z najlepszych, współczesnych, czerwonych róż wielkokwiatowych do ogrodu.

Bardzo obiecująca nowość, którą firma Rosen Tantau wprowadziła na rynek w 2016 roku.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 45 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 23 róże.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 6 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 62 róże.

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 110cm - 120cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (7)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

8 lipca 2021

wspaniała róża, piękne zbudowane duże kwiaty, odporne na deszcz i słońce, długo utrzymujące się na krzewie, odrobinę jaśnieją już pod koniec kwitnienia, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła jeżeli chodzi o zdrowotność, liczyłam się z koniecznością wykonywania oprysków, ale jak na razie nie ma takiej potrzeby, w tym roku dokupuję bo mam tylko jedną.

14 listopada 2021

Mam to róże krótko dostała plamistości jest gola nie wiem jak będzie na pszyszly rok

20 listopada 2021

Moja różyczka kochana stortebeker choć jest cała gola to kwitnie jednym kwiatuszkieiemten kwiatuszek stoi jusz 3 tygodnie jest duży piękny

2 grudnia 2021

Mimo śniegu i deszczu kwiat jeszcze się trzyma

6 grudnia 2021

Kwiatuszek jeszcze jest w dobrej kondycji trzyma się dobrze mimo śniegu i deszczu

1 lipca 2022

Mój stortebeker wyrósł 180cm wysoki 60cm szeroki kwiat 20cm ale mimo osrego słońca się pszypala w źle się nie dziwię

10 września 2023

Kupiłem tę różę wiosną 2022 r. w doniczce 2 L. W tamtym sezonie bardzo ładnie urosła do około 100-120 cm i 50-60 cm szer. W bieżącym roku jest wręcz oszałamiająca. Pierwsze kwitnienie trwało około 1,5 miesiąca. Po mocnym cięciu wiosennym wyrosła w czerwcu/lipcu na 120-140 cm wysokości i 60-70 cm szerokości. Pędy ma mocne i grube - kwiatostany z wieloma kwiatami. Długo się utrzymują. Obecnie (wrzesień) kwitnie po raz drugi. Jeszcze mocniej się rozrosła, nawet bym powiedział, że za mocno (wysokość 150-180 cm, szerokość do 80-100 cm). Nie sądziłem, że będzie tak duża. Być może trzeba będzie ją przesadzić, bo na obecnym miejscu była planowana mniejsza (taka jak urosła w zeszłym roku), albo mocniej ją ciąć. Z chorób nie dotyka jej żadna dolegliwość poza czarną plamistością. W zeszłym roku był to problem marginalny, gdyż w moim regionie była susza. Ten rok jest mokry, problem z czarną plamistością jest większy, ale daje sobie radę dzięki "monstrualnemu" rozmiarowi.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium