Róża wielkokwiatowa DESIREE®

Wybitna zdrowotność, a zarazem piękna forma dużych pachnących kwiatów. 

Idealny nabytek do romantycznych ogrodów różanych.

RÓŻA MOCNO PACHNĄCA
certyfikat adr

Opis

  cechy odmiany DesireeDesiree jest to wybitnie zdrowa, a zarazem piękna róża wielkokwiatowa od firmy Tantau. Za swoje walory dekoracyjne, długie kwitnienie oraz bardzo dobrą zdrowotność została nagrodzona certyfikatem ADR

Jako, że niewiele róż wielkokwiatowych wyróżnia się tak wysoką odpornością na choroby grzybowe, to będzie ona cennym nabytkiem w naszym ogrodzie.

Również urodą nie ustępuje na podium. Nagradza nas uroczymi, nostalgicznymi kwiatami o dość mocnym zapachu. 

Kwiaty duże, pełne, początkowo kuliste, w formie miseczek. Po rozwinięciu płatki lekko pofalowane, dodają nieco romantycznego charakteru. Bardzo dobrze powtarza kwitnienie do później jesieni. 

Krzew dobrze rozrośnięty, gęsty, rośnie pionowo do ok. 120 cm. 

Liście bardzo zdrowe, błyszczące i ciemnozielone o skórzastej teksturze. 

Polecana do dosadzania rabat bylinowych, mieszanych, a także w większych grupach, gdzie będzie atrakcją również zapachową.

Nadaje się też na kwiat cięty do bukietów. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 50 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 20 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 5 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 50 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 110cm - 120cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (2)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

27 lipca 2023

To dopiero pierwszy sezon tych róż u mnie ale muszę pochwalić i ich urodę (zdjęcie z mikołajkami pokazuje dobrze ich kolory i kształt) jak i idealne sadzonki, które kupiłam u Pana Grzegorza:) Sadzonki zdrowe, mocne, niewymęczone podróżą;) Pod koniec lipca jest już drugie kwitnienie, róże te nie ucierpiały mocno od deszczu i wiatru, które niestety położyły inne rośliny. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie pokażą swoją urodę i moc na 200%;)

22 czerwca 2024

U mnie rośnie drugi sezon

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium