Róża rabatowa TILL EULENSPIEGEL®

Intrygująca czerwień, która nie blednie i kulisty kształt kwiatów.
Doskonały dodatek do rabat bylinowych oraz baśniowych bukietów, które stworzymy w wazonie. 

Opis

cechy róży rabatowej till eulenspiegel

Till Eulenspiegel to interesująca baśniowa róża rabatowa o bardzo ładnych i ciekawych kulistych kwiatach w nostalgicznym stylu.

Bardzo podobne do serii Tantau- Piano i Rokoko. Odróżnia je jedynie niski kompaktowy wzrost róży Till Eulenspiegel. Jej krzewy są niewysokie, zwarte i dobrze rozkrzewione, dorastają do 70 cm i szerokości 50 cm. 

Kwiaty średniej wielkości w ładnym ciemnoczerwonym kolorze i okrągłymi czarno- czerwonymi pąkami. Skupiają się po kilka na prostych pędach i są odporne na warunki atmosferyczne.

Kwitnie długo i bujnie, bardzo dobrze powtarzając kwitnienie do późnej jesieni.

Odmiana o bardzo wysokiej zdrowotności i odporności na choroby grzybowe, zarówno na mączniaka jak i na czarną plamistość liści o czym świadczą zdrowe, ciemnozielone i błyszczące liście. 

Polecana do obsadzania rabat i klombów w niedużej grupie. Posadzona sama jako dodatek do kwiatów bylinowych doda elegancji danej rabacie. Trwałe kwiaty możemy ścinać do wazonu i tworzyć z nich fantazyjne bukiety. Również regularny pokrój jej krzewu sprawia, że możemy posadzić ją w donicy na tarasie lub balkonie. 

Wprowadzona na rynek w 2017 roku przez firmę Kordes, która nazwała tak tę różę na cześć bajkowej postaci Till Eulenspiegel (Dyl Sowizdrzał). Jest to postać złośliwego psotnika i figlarza, będącego uosobieniem mądrości ludowej oraz rubasznego humoru, wywodząca się z folkloru północnych Niemiec. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 50 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 20 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 5 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 50 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

16 sierpnia 2021

Róża warta polecenia, ma bardzo zwarty pokrój, piękne kwiaty a co najważniejsze niesamowicie trwałe. Kolor nie blednie w największe upały, kompletnie nie przeszkadza jej deszcz i kwiaty niesamowicie długo utrzymują się na krzaczku dzięki czemu odkąd zaczęła kwitnąć do teraz (połowa sierpnia) nie miała przerwy w kwitnieniu a już ma nowe przyrosty i pąki. Połączyłam ją z Piano ale dla mnie to idealna róża do połączenia z Bordeaux żeby uzyskać obfitość i ciągłość kwitnienia na rabacie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium