Róża rabatowa SUNMAID®

Opis

cechy odmiany róży Sunmaid

Jakie cechy powinna mieć naprawdę dobra żółta róża rabatowa? Najważniejsze to zdrowe, ciemnozielone liście, trwały żółty kolor, nawet gdy kwiaty narażone są na intensywne letnie słońce, nie bledną ani nie przyjmują kremowo-białego odcienia.

Róża rabatowa Sunmaid to dla mnie kwintesencja doskonałej żółtej róży rabatowej bo posiada te cechy. Sunmaid zarówno znosi upalne lato i świetnie radzi sobie w warunkach określanych przez niektórych jako słoneczna patelnia, a także dobrze kwitnie w lekkim półcieniu, przy ograniczonym dostępie światła, gdzie liście utrzymują równie zdrowy wygląd. 

Sunmaid wyróżnia się spośród innych tym, że ma zdolność do samodzielnego rozgałęziania się, nawet bez letniego przycinania. Nowe pędy i kwiatostany pojawiają się szybko, tworząc krótkie przerwy między kolejnymi kwitnieniami. Okazałe kwiatostany utrzymują się na roślinie bardzo długo, a dzięki temu, że nie zmieniają barwy roślina cały czas wygląda bardzo atrakcyjnie. 

Hodowca ma w stosunku do niej bardzo duże oczekiwania.  Uważa, że jest to godny następca róży rabatowej Friesia, która do tej pory jest chyba najbardziej znaną żółtą różą rabatową. Kordes wierzy, że ta odmiana przewyższy sławę swojej poprzedniczki, zwłaszcza jeśli chodzi o oczekiwania odnośnie odporności na choroby grzybowe wysoko stawiane współczesnym odmianom. Friesia pod tym względem nie zdaje egzaminu.

Sunmaid, dzięki swoim wyjątkowym cechom, sprawdzi się zarówno na tradycyjnej rabacie ogrodowej, jak i w pojemniku na balkonie czy tarasie, prezentując się atrakcyjnie i niezawodnie.

Dodatkowe informacje

Kolor Żółty/Morelowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

5 października 2022

Ta róża jest niesamowita. Mam ją posadzoną w miejscu, gdzie praktycznie cały czas jest w słońcu i nawet przy tegorocznych upałach nic jej nie było. Jedynie obrzeża płatków lekko się zaróżowiły (co w mojej ocenie ani trochę nie odejmowało jej uroku). Kwitła prawie nieustająco, a nawet jeśli pojawił się okres, kiedy nie miała żadnego kwiatka, to był on bardzo krótki. Kwiaty długo utrzymują się na krzewie, są piękne i pachnące. Liście ciemne, lśniące i bardzo zdrowe. Mam 5 odmian żółtych róż i ta jest najzdrowsza z nich wszystkich. Jak na razie (1 rok od posadzenia) krzew jest niski, ma może z max 50 cm, ale ładnie rozrasta się na boki. Bardzo, BARDZO! polecam tę różę.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium