Róża rabatowa NAUTICA®

Ekscytujący odcień i obfitość kwiatów.

Wprowadzi romantyczny nastrój do domowych różanek. 

Opis

 cechy róży rabatowej nauticaEkscytująca róża, która swoim unikalnym liliowym kolorem skusi nie jednego właściciela ogrodu. 

Wprowadzona na rynek w 2017 roku przez firmę Kordes, która to usatysfakcjonowana sukcesem jaki odniosła róża Novalis postanowiła dać miłośnikom róż jeszcze jedną fascynującą odmianę w tej samej tonacji kolorystycznej, ale o nieco mniejszych kwiatach. 

Nautica jest niewysoką różą rabatową wprowadzającą do ogrodu romantyczny klimat za sprawą kulistych i nostalgicznych kwiatów. Dodatkowo niewątpliwą zaletą jest liliowofioletowy kolor oraz liczne kwiaty i pąki, które sprawiają, że róża kwitnie długo i obficie aż do mrozów. Średniej wielkości kwiaty, pełne, w kształcie kulistych czarek są luźno wypełnione, a w pełnym rozkwicie nieśmiało przebija żółty środek. Dość odporne na warunki atmosferyczne i obdarzone lekkim zapachem. Odmiana o wysokiej zdrowotności i odporności na choroby grzybowe dzięki czemu nie nie stanowi problemu w uprawie. 

Buduje niskie ale za to szeroko rozkrzewione krzewy, zwarte i krępe, ze zdrowymi błyszczącymi liśćmi. Róża o wszechstronnym zastosowaniu między innymi na mieszane klomby, alejki, pasy jednogatunkowe oraz do wysokich donic na balkony i tarasy, gdzie ładny pokrój krzewu pięknie wypełni donicę. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 50 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 20 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 5 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 50 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (2)

8 lipca 2020

Polecam tę różę. Posadzona z gołym korzeniem na wiosnę, zakwitła na początku lipca. Krzew ma rozbudowany, bardzo dużo rozłożystych pędów, równych. Kwiaty w pięknym kolorze lila. Rośnie obok maciejki i nieco przypomina jej kolor, ale widać ją z daleka, a kwiaty są trwałe i odporne na deszcz. Nie choruje, nawet mszyce jej nie atakują.Z pewnością posadzę więcej tych róż, gdyż są niezwykle urzekające.

19 czerwca 2022

Ta róża to moja ulubieńca,zdrowo rośnie,kwitnie całymi bukietami ,kolor delikatny fiolecik-cudo!!średnia wysokość za to rośnie na szerokość. Ładnie wkomponowana robi niesamowite wrażenie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium