Róża rabatowa MANORA®

Cena: od 32,99 zł 32.99
Wybierz wariant

Opis

cechy odmiany Manora

Manora - czerwone róże rabatowe to rośliny bardzo popularne w naszych ogrodach. Pomimo olbrzymiego wyboru kolorów i odcieni róż nadal czerwona rabatówka jest poszukiwana i ceniona w naszych ogrodach.

Jednak wybór takich odmian jest duży. Czym zatem Manora może przyciągnąć naszą uwagę?

Myślę, że jest kilka powodów, dla których warto ją rozważyć, planując zakup czerwonej róży rabatowej.  

Po pierwsze, ma ona niespotykane wśród róż rabatowych duże, gęsto wypełnione płatkami kwiaty, które rozwijają się z ciekawych kulistych pąków a po rozwinięciu odsłaniają zagłębiony środek. Trochę podobnie jak w odmianie Piano. Jednak tutaj pąki są trochę mniejsze i jest ich zdecydowanie więcej.

Po drugie, kwiatów jest bardzo dużo. Kwiatostany są złożone z wielu pąków i wręcz ciężkie od pełnych kwiatów.

Kolejną sprawą jest bardzo ciekawy jasnoczerwony kolor, który jest trwały, a kwiaty dobrze znoszą zarówno upał jak i deszczową pogodę.

Następną ważną cechą jest wysoka odporność tej odmiany na choroby grzybowe. Liście są zdrowe, błyszczące, ciemnozielone i podobnie jak te niezwykłe kwiaty dodają uroku całej roślinie.

Również pokrój krzewu jest bardzo interesujący. Manora tworzy krzewy niezbyt wysokie, dobrze rozkrzewione i dość szerokie, a taki pokrój krzewu idealnie sprawdzi się zarówno na dużej rabacie złożonej z krzewów tej samej odmiany, pięknie będzie wyglądał jako kwitnący szpaler wzdłuż chodnika, jak również daje możliwość tworzenia ciekawych kompozycji z innymi gatunkami na rabatach.

Ten gęsty, krępy pokrój rośliny sprawia, że posadzona w średniej wielkości donicy bardzo ładnie prezentuje się na tarasie.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że te ciekawe kwiatostany są bardzo trwałe i świetnie nadają się do cięcia i w wazonie długo utrzymują świeżość. Dzięki temu gałązki tej róży stają się coraz popularniejsze wśród florystów. Nadają bukietom intersujący, nostalgiczny nastrój.

Zatem wśród wielu dobrych, czerwonych, rabatowych odmian Manora prezentuje się niezwykle interesująco, ponieważ jest różą uniwersalną, która znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie, na tarasie, jak również w kwiaciarni. 

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium