Róża rabatowa JUGENDLIEBE®

Cena: od 26,99 zł 26.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.4035
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: RAB-3011

Opis

 

cechy róży rabatowej jugendliebe

Jugendliebe - młodzieńcza miłość w kolorze czerwieni.

Największą zaletą tej odmiany są ciemnoczerwone, olbrzymie, pełne kwiaty, które są odporne na deszcz oraz ostre słońce, ponadto nie zmieniają barwy podczas przekwitania.

Róża Jugendliebe dobrze powtarza kwitnienie. Kwiaty delikatnie pachną.

Według informacji podanych przez hodowcę dorasta do 80 cm wysokości, w praktyce jednak osiąga około 100 cm.

Posiada dobrą odporność na choroby grzybowe w szczególności na czarną plamistość, która praktycznie nie występuje na tej odmianie.

Odmiana polecana do sadzenia głównie na rabatach średniej i dużej wielkości, gdzie powinna być sadzona w odległości 50 cm pomiędzy krzewami.

Jest to róża, która szczególnie nadaje się na stanowiska bardzo mocno nasłonecznione ze względu na stabilną, nie blednącą czerwoną barwę. Z uwagi na swój wyprostowany charakter wzrostu i dużą wysokość nie jest zalecana do uprawy w doniczkach.

Jugendliebe spełni wymagania osób szukających róż rabatowych o dużych i pełnych kwiatach w tym kolorze, ponieważ poza tą odmianą ciężko znaleźć róże o tych parametrach, równocześnie zachowujące wysoką zdrowotność.

Róża rabatowa wprowadzona przez firmę Kordes w 2010 roku. Nazwa nawiązuje do szlagieru z lat 70 o tym samym tytule śpiewanego przez Ute Freudenberg. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 40 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 25 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 8 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 80 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (2)

12 lipca 2021

Zakup trafiony doskonale zapakowana przesyłka. Mocna zdrowa roślina sine pędy zgodne z deklarowanym opisem. Różę posadziłam pod koniec maja w naszym rosarium. Przyjęła się i zakwitła pierwszymi pąkami, zawiązanymi jeszcze w donicy. Kwiaty pełne w kolorze ciemnej czerwieni, płatki dość sztywne, bardzo długo utrzymywały się na pędach, inne sąsiadki zdążyły zakwitnąć i zgubić kwiaty, a ta różyczka dzielnie trzymała swoje na łodygach. Rzeczywiście kwiaty nie zbladły od słońca ani nie zniszczył ich deszcz. Bardzo dobrze zareagowała na przycięcie więdnących kwiatostanów wypuszczając następne pędy. Spowodowało to ładne zagęszczenie krzewu. Obecnie czekam na rozkwit następnych kwiatów z nowych pędów. Zapowiada się na piękny krzew.

27 lipca 2021

Moja ukochana róża. Piękne, pojedyńcze kwiaty, subtelny zapach. Rośnie w donicy już drugi rok na wschodniej ścianie budynku. Wygląda wspaniale. Wszystkim polecam.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium