Róża rabatowa CHERRY GIRL®

Cena: od 26,99 zł 26.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.45705
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: RAB-3001

Opis

 

cechy róży rabatowej cherry girl

Piękny soczysty kolor sprawia, że chętniej widzimy je w swoich ogrodach. Dzięki temu mamy u siebie mocny akcent, w zależności czy lubimy zwracać uwagę i podziw innych czy też po prostu takie róże lubimy najbardziej. Do wyjątkowych róż o właśnie takim soczystym jasnoczerwonym kolorze należy rabatowa róża pienna Cherry Girl. Ten przyjemny kolor ma różne natężenie czerwonej barwy, waha się w zależności od stanowiska na jakim rośnie i fazy kwitnienia. Początkowo przybiera odcień wiśniowej czerwieni by potem ukazać nieco jaśniejszy odcień malinowoczerwony. Często tez pod wpływem intensywnego słońca, kolor jaśnieje przebijając na płatkach malinowym odcieniem. Zakwita nieco później niż większość róż, ale jak już to zrobi to zakwita niezwykle obficie. Pędy złożone są z bukietów na których znajduje się po kilkadziesiąt kwiatów wraz z pąkami. Piękne liście zdobią roślinę nawet wtedy gdy nie kwitnie. Są one duże ciemnozielone i pięknie błyszczą na koronie jak namalowane, dając kwiatom niezwykłe tło. Średniej wielkości kwiaty są pełne, luźno wypełnione, układają się na kształt rozety. Lekki przyjemny zapach spotęgowany dużą ilością kwiatów staje się mocniej wyczuwalny. Kwitnie bardzo obficie i długo na sztywnych kolczastych pędach, które ładnie się rozkrzewiają. Bardzo dobrze powtarza kwitnienie. Na uznanie zasługuje bardzo dobra odporność tej odmiany na choroby grzybowe, zarówno na mączniaka jak i czarną plamistość liści. Za swe liczne zalety została nagrodzona certyfikatem ADR. Dobrze sobie radzi posadzona w lekkim półcieniu. Polecana do sadzenia na rabatach. Pięknie prezentuje się w dużych donicach na tarasie.

 Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 40 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 25 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 8 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 80 róż.

Dane techniczne

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (3)

28 maja 2021

Bardzo ją lubię, piękna i subtelnie pachnąca. Paroletnia moja ulubienica wśród rabatowych róż. Myślałam, że ją tym razem stracę .. Jednak ku mej radości powoli odbiła, i mam nadzieję, że znów pokaże się w całej swej świetności obok równie ulubionego przeze mnie i wspaniałego jej towarzysza- Gartenspassa. Gorąco polecam zarówno te róże, jak i sklep, z najlepszą moją oceną. Stała klientka Barbara O.

12 lipca 2021

Róża o niespotykanym kolorze czerwono-malinowym, zakwita nieco później, tworzy kwiatostany z dużą ilością kwiatów, bardzo zdrowa i ma przepiękne błyszczące liście. Krzew dość wysoki u mnie rośnie przy tujach w lekkim półcieniu więc pięknie się prezentuje, czasem trzeba podpierać pędy z kwiatami które pochylają się pod ciężarem kwiatów. Polecam

27 października 2022

Bardzo ją lubię. Kwitnie obficie i powtarza kwitnienie. U mnie rośnie w skrzyniach. Jest dość wysoka jak na rabatówkę.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium