Róża rabatowa CHERRY GIRL®

Duże pełne kwiaty o niespotykanym kolorze. Zdrowe ciemnozielone liście i bardzo ładny w pokrój krzewu. Na dodatek duża żywotność krzewów. 

Efekt - przyznana odznaka ADR.

Opis

 

cechy róży rabatowej cherry girl

Do wyjątkowych róż o soczystym jasnoczerwonym kolorze należy rabatowa róża Cherry Girl. Ten przyjemny kolor ma różne natężenie czerwonej barwy, waha się w zależności od stanowiska na jakim rośnie i fazy kwitnienia. Początkowo przybiera odcień wiśniowej czerwieni by potem ukazać nieco jaśniejszy kolor malinowoczerwony. Zakwita nieco później niż większość róż, ale za to niezwykle obficie. Kwiatostany są duże, złożone z kilkunastu pąków, które rozwijają się stopniowo. Jednak zanim pąki zaczną się rozwijać ozdobą krzewu są piękne liście. Są one duże ciemnozielone i pięknie błyszczą dając kwiatom niezwykłe tło. Średniej wielkości kwiaty są pełne, luźno wypełnione płatkami, które układają się na kształt rozety. Kwiaty te mają lekki przyjemny zapach.  Kwitnie bardzo obficie i długo na sztywnych kolczastych pędach, które ładnie się rozkrzewiają. Cherry Girl bardzo dobrze powtarza kwitnienie we wrześniu i październiku. Na uznanie zasługuje wyjątkowa odporność tej odmiany na choroby grzybowe, zarówno na mączniaka jak i czarną plamistość liści. Za swe liczne zalety została nagrodzona certyfikatem ADR. Dobrze sobie radzi posadzona w lekkim półcieniu. Polecana do sadzenia na rabatach. Pięknie prezentuje się w dużych donicach na tarasie. Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 40 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 25 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 8 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 80 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (3)

28 maja 2021

Bardzo ją lubię, piękna i subtelnie pachnąca. Paroletnia moja ulubienica wśród rabatowych róż. Myślałam, że ją tym razem stracę .. Jednak ku mej radości powoli odbiła, i mam nadzieję, że znów pokaże się w całej swej świetności obok równie ulubionego przeze mnie i wspaniałego jej towarzysza- Gartenspassa. Gorąco polecam zarówno te róże, jak i sklep, z najlepszą moją oceną. Stała klientka Barbara O.

12 lipca 2021

Róża o niespotykanym kolorze czerwono-malinowym, zakwita nieco później, tworzy kwiatostany z dużą ilością kwiatów, bardzo zdrowa i ma przepiękne błyszczące liście. Krzew dość wysoki u mnie rośnie przy tujach w lekkim półcieniu więc pięknie się prezentuje, czasem trzeba podpierać pędy z kwiatami które pochylają się pod ciężarem kwiatów. Polecam

27 października 2022

Bardzo ją lubię. Kwitnie obficie i powtarza kwitnienie. U mnie rośnie w skrzyniach. Jest dość wysoka jak na rabatówkę.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium