Róża pnąca PERENNIAL BLUE®

Burza fioletowych, niewielkich, pachnących kwiatów i elastyczne, długie pędy, które można swobodnie kształtować.

Wysoka zdrowotność i certyfikat ADR!

RÓŻA MOCNO PACHNĄCA

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

cechy róży pnącej perennial blue

Zwraca uwagę nietypowym niebiesko fioletowym kolorem drobnych kwiatów, które zebrane są w olbrzymie grona.

Wśród róż pnących wyróżnia ją dość mocny zapach kwiatów.

Cenna odmiana ze względu też na to, że jako nieliczny Rambler bardzo dobrze powtarza kwitnienie.

Tworzy krzew o elastycznych pędach, dorastających do ponad 4 m. 

Odznacza się niebywałą zdrowotnością za co otrzymała odznaczenie ADR.

Krzewy gęsto pokryte jasnozielonymi matowymi liśćmi, które nie do końca przypominają typowe liście róż. Przez co cała roślina zanim zakwitnie może przypominać glicynię, dzięki liściom i długim wiotkim pędom.

Dzięki swojemu bardzo szerokiemu zastosowaniu, praktycznie w każdym ogrodzie znajdzie dla siebie miejsce. Może być sadzona na łukach ogrodowych, pergolach, tworzyć kwitnące słupy lub zasłaniać ściany budynków. W takiej roli czuje się najlepiej ponieważ posadzona przy ścianie, zdecydowanie lepiej znosi surowe zimy.

Stosunkowo nowa róża pnąca, którą na rynek Europejski wprowadziła firma Tantau w 2007 roku. Wyhodowana została w firmie Eurosa w 2003 roku przez Bernarda F. Mehringa. 

 

 róża pnąca PERENNIAL BLUE

 KWIATOSTANY RÓŻY PNĄCEJ PERENNIAL BLUE

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość powyżej 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (4)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

13 lipca 2021

Wspaniała róża, która dla mnie nie ma wad. 1 Zupełnie mrozoodporna. Podczas surowej zimy żaden pęd nie wymarzł podczas gdy inne róże (Giardina, Jasmina) odbijały od kopczyka 2 Silny wzrost na ponad 2 m w ciągu roku od posadzenia, ładnie zagęszcza się, bardzo dużo pąków kwiatowych mimo nieprzyginania pędów. 3 Obsypana kwiatami w czerwcu, w lipcu cały czas jest na niej jakiś kwiat a to wszystko na róży posadzonej w cieniu, piachu, koło świerka i jarzębiny bez nawadniania.

28 lipca 2021

Róża bardzo żywotna i odporna na mróz. U mnie posadzona na słonecznym stanowisku, niestety wygląda nędznie. Małe, słabej struktury płatki bardzo szybko więdną na słońcu. Kolor ich rozczarował mnie zupełnie. Jest blado różowy. Oczekiwałam nasyconego fioletu jak na zdjęciach. Bardzo duże przyrosty. Zdrowe liście i pędy. Spróbuje przesadzić ją w cień. Jeśli to nie pomoże, pójdzie pod płot :)

19 lipca 2023

Róża pięknie rośnie ma dużo kwiatów, ale posadziłam ją w słońcu i bardzo kiepsko wygląda - kwiaty prawie białe, szybko opadają.

14 grudnia 2023

Życzyłam sobie coś pięknego, nieustannie kwitnącego, pachnącego, zdrowego, bezobsługowego i bardzo wielkiego. Dziękuję Ci Różana Wróżko za spełnienie mojego życzenia.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium