Róża pnąca NEW DAWN

Dostępność: w późniejszym terminie
Cena: 29,99 zł 29.99
ilość szt.

Od lat ceniona i lubiana róża pnąca. 

Łączy delikatność pastelowych kwiatów z obfitością kwitnienia i wytrzymałością na mróz

RÓŻA PACHNĄCA

Opis

cechy róży pnącej new dawnNew Dawn jest odmianą zdrową, bezproblemową i obficie kwitnącą, znosi długotrwałe susze, toleruje półcień, a podczas zimy odznacza się wysoką mrozoodpornością.

Docelowo krzew osiąga dość znaczne rozmiary, dorasta do 300 cm wysokości i 100 cm szerokości, ale przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrym stanowisku może dorastać nawet do 5 m.

Kwiaty bardzo wdzięczne o delikatnej kremowo różowej barwie, często z widocznym środkiem, Róża obficie kwitnąca i powtarzająca kwitnienie. Sama oczyszcza się po kwitnieniu przez co jest mniej pracochłonna.

Odmiana o delikatnym, ale wyczuwalnym zapachu.

Róża New Down jest odmianą odporną na choroby. Jednak podczas suchego lata może być porażana przez mączniaka, aby tego uniknąć, warto ją wtedy obficie podlać. 

Polecana dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z różami ze względu na swoje niewielkie wymagania. New Down to jedna z bardziej lubianych i często uprawianych róż pnących w naszych ogrodach od wielu lat.

Krzew o szybkim i silnym wzroście, już w pierwszym roku pędy osiągają pokaźne rozmiary (1,5-2 m), są wiotkie jak na róże typu Climber i bardzo dobrze dają się kształtować. Nadaje się do sadzenia przy ścianach, a także do obsadzania łuków i pergoli.  

Wprowadzona na rynek w Stanach Zjednoczonych w 1930 roku. Niewiele jest odmian, które tak dobrze znoszą upływ czasu - to kolejna wyjątkowa cecha tej odmiany.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- Na 10 metrów bieżących ściany lub trejaża potrzebujesz 10 róż.
- Jeśli masz pergolę o szerokości od 80-120 cm, to wystarczy  ze posadzisz po 1 roślinie na każdej ze stron. 

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość powyżej 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (5)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

29 czerwca 2016

W pierwszym roku po posadzeniu wyglądała wśród innych róż, dość oględnie mówiąc, nieco mizernie, ale w tym roku (jej drugi sezon u mnie), zaskoczyła mnie swoją witalnością. Zajęła mnóstwo miejsca na przygotowanym rusztowaniu (kratce)- właściwie to zajęła go niemal całkowicie, obsypana mnóstwem kwiatów, nieprzerwanie kwitnących. Wzbudza zachwyt odwiedzających mnie znajomych.

1 stycznia 2018

Mam tę różę od 9lat, obficie kwitnie na pergoli, musiałam ją poskromić, bo sie aż za mocno rozszalała. Nie mogę załaczyć zdjęcia ale zobrazuję jak potrafię. Róża New Dawn juz w pierwszym roku wybiła na samą górę takiej pergoli, pod którą się przechodzi.W następnych latach bardzo szybko się zagęszczała i nadal rosła na wysokość, tak że zajęła cały łuk i dosięgła drzewa rosnącego obok. U mnie na pewno większa niż podane katalogowe rozmiary 3m . Ta szerokość też się rozepchnęła, podwieszałam do góry, bo wylewała się z pergoli. Chłodna porą zawsze, kiedy przechodziłam pod nią ściągała mi czapkę, więc ze względu bezpieczeństwa musiałam ją odchudzic. Zawsze obficie kwitnie, powtarza kwitnienie. Miałam wiele róz ale inne wymarzły. 5 gwiazdek daję i polecam oczywiście.

20 kwietnia 2021

Róże zamawiałam na jesień, dotarły w super kondycji. Choć zima w tym roku dała nam popalić, Róże beż problemu na wiosnę puszczają już pąki !

21 stycznia 2022

To stara, niezawodna odmiana. Jedna z niewielu, które można sadzić w cieniu. U mnie rosła w lesie, na piasku, pod sosnami, od strony płónocno wschodniej. Piękne, porcelanowo różowe płatki, kwiat w cieniu zachowuje ten klasyczny kształt charakterystyczny dla róż wielkokwiatowych. W pierwszym roku jest bardzo pokładająca się, wytwarza wiele pędów bocznych. Z każdym rokiem jest większa, gęstsza i ma ogrom kwiatów. Jest trochę śmieciuchem(samooczyszczanie), ale wynagradza to ilością kwiatów i długością kwitnienia.

30 sierpnia 2022

Niesamowita! Jest królową mojego tarasu! W jeden sezon zakryła całą ściankę która miałam dla niej przeznaczona. Wytrzymuje ekstramalne warunki. Minusem jest tylko śmiecenie przekwitniętymi kwiatami ale jestem jej to wybaczyć :) polecam!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium