Róża pnąca LAVENDER SILUETTA®

Opis

cechy odmiany róży pnącej Lavender Siluetta

Jeśli lubisz kwiaty w kolorach pastelowych, w których dominującym odcieniem jest różowy i chciałbyś stworzyć w ogrodzie lub na tarasie zakątek stworzony z roślin w tych pięknych barwach, zwróć uwagę na różę - Lavender Siluetta. Jest to cenna odmiana, ponieważ łączy w sobie cechy róż pnących z grupy rambler czyli tworzy elastyczne pędy, które łatwo dają się formować na różnych podporach, a jednocześnie ma coś, czego tradycyjne ramblery nie mają, czyli bardzo dobrze powtarza kwitnienie, zresztą jak wszystkie róże Kordesa z grupy Siluetta.

Ta jest jednak wyjątkowa. Jako pierwsza z tej grupy zdobyła odznaczenie ADR w 2022 roku, co dobitnie pokazuje, że jest różą zdrową i łatwą w uprawie.

Jednak najbardziej zachwycające w Lavender Siluetta jest to , że jej kwiaty nieustannie zaskakują piękną zmiennością barw. Pąki są intensywnie różowe, kiedy się rozwija zewnętrzne płatki mają różowo- fioletowy rumieniec, im bardziej do środka tym są jaśniejsze, środek jest prawie biały. Kiedy przekwita kwiaty również jaśnieją. Często uważa się taką zmianę barw za wadę, jednak w tym przypadku daje ona przepiękny efekt, ponieważ na średniej wielkości kwiatostanach stopniowo rozwijające się kwiaty mają różną barwę. Daje to niezapomniany efekt. 

Dzięki temu, że Lavender Siluetta nie rośnie wysoko i ma elastyczne pędy można ją zastosować w różnych miejscach ogrodu. Bardzo dobrze sprawdzi się jako róża o wiotkich pędach, które można rozpiąć na ogrodzeniu tworząc kwitnące, romantyczne ogrodzenie. Ciekawie będzie wyglądać posadzona przy niewielkiej pergoli, przy której nie będziesz musiał walczyć z pędami, bo w naturalny sposób będą one układać się w kształt pergoli, ale wydaje mi się, że jeszcze ciekawszy efekt stworzy posadzona w dużej donicy i prowadzona w formie kwitnącego obelisku.

Pamiętaj również o tym, że te intersujące, kolorowe kwiaty przyciągają mnóstwo pożytecznych owadów.  

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium