Róża parkowa ZAIDE®

Pachnąca róża parkowa o wyjątkowych, romantycznych kwiatach.

Bardzo dobrze powtarza kwitnienie.


 RÓŻA PACHNĄCA 

Opis

cechy róży parkowej zaideNastrojowa, niewysoka róża parkowa, która wyglądem kwiatów i zapachem przywodzi na myśl dawne historyczne róże. Wprowadzona przez Kordesa w 2007 roku a wyhodowana dużo wcześniej bo w 1994 roku. Jej bardzo okazałe, bardzo pełne kwiaty zbudowane rozetowo, a po rozwinięciu ukazujące pięknie ułożone i lekko pofalowane płatki. Pąki kuliste, rozwijające się bajecznie skręcone w środku z zewnętrznymi lekko się wywijającymi płatkami. Kolor różowy, nie za ciemny, ale delikatnie nasycony, w centrum kwiatu ciemniejszy. Młode nierozwinięte jeszcze pąki tez o ciemniejszym zabarwieniu.To wszystko przypieczętowane jest dość wyrazistym bardzo kuszącym owocowym zapachem. Zaide kwitnie długo i obficie, a przy tym dobrze powtarzając kwitnienie. Kwiaty zebrane po kilka w kwiatostany są odporne na deszcz i długo utrzymują się na krzewie, a liczne pąki stopniowo się rozwijają. Krzewy niewysokie, dobrze rozkrzewione, przyjmują przewieszający się pokrój. Dorastają do około 120 cm. Duże jasne liście o skórzaste teksturze wyglądają bardzo zdrowo. Odmiana o dobrej odporności i zdrowotności, ale przy niekorzystnych warunkach i nieodpowiedniej pielęgnacji może być podatna w pewnym stopniu na czarną plamistość. Jednakże jej urok sprawia, że bardzo chętnie jest sadzona w przydomowych ogrodach. Polecana na różnego rodzaju rabaty i klomby. Może być sadzona pojedynczo lub w niewielkiej grupie. Ze względu na ładny pokrój i zapach można posadzić ją w głębokiej donicy na tarasie, gdzie będzie roztaczać piękny zapach i cieszyć oczy.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 70 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 15 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2,6 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 26 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 110cm - 120cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

5 października 2014

To co mnie najbardziej zachwyca w tej róży to zapach i długie kwitnienie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium