Róża parkowa POSTILLION®

Duże, pachnące kwiaty na mocno rosnących krzewach.

Zdrowa i żywotna róża, łatwa w uprawie.

 RÓŻA PACHNĄCA 

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

cechy róży parkowej postillion

Postillion - słoneczny, rozświetlający i optymistyczny akcent w ogrodzie, który daje wiele radości i satysfakcji.

Bardzo ciekawa i piękna róża parkowa, o dużych możliwościach dekoracyjnych. Osiąga ona dość spore rozmiary w zależności od prowadzenia może zdobić ogród jako róża krzewiasta lub nieprzycinana jako róża pnąca.

Niewątpliwą ozdobą są duże intensywnie żółte kwiaty i ciemne pomarańczowo-miedziane pąki. Kwiaty te o średnicy ok 10cm są pełne do półpełnych z widocznym środkiem, a luźne wypełnienie kwiatu nadaje im objętości. Rozwijające się pąki są smukłe i wydłużone o ładnym klasycznym kształcie i pomarańczowo herbaciane, a po rozwinięciu żółte. W czasie kwitnienia na krzewie można podziwiać piękna paletę ciepłych barw, przypieczętowaną delikatnym zapachem. Na końcach mocnych pędów kwiaty zbierają się w grona po kilka sztuk. Kwitnie obficie prawie przez cały sezon, a wycinanie przekwitłych kwiatów sprzyja zawiązywaniu nowych. Jeżeli zdarzy się, że zostawimy kilka niewyciętych kwiatów to róża zacznie zawiązywać duże owoce.

Krzewy Postilliona są silne i szybko rosną, dorastają do ok 140cm, a z czasem  odpowiednio przycinane nawet do 180 cm. Są gęste i dobrze rozkrzewione o wyprostowanym wzroście, jednak z czasem duży krzew malowniczo przewiesza kwitnące pędy.

Liście zdrowe i ciemnozielone, połyskujące. Odmiana niezwykle zdrowa i odporna na choroby grzybowe, za swe liczne walory odznaczona ADR. Przejawia dość dobrą odporność mrozową jednak warto ją kopczykować. Sprawdza się standardowo jako soliter lub posadzona większej grupie jako żywopłot. Odpowiednio prowadzona zastąpi niewysoką różę pnącą. Dzięki niej uzyskamy w ogrodzie 

Wprowadzona na rynek w 1998 roku przez Kordesa pochodzi ze skrzyżowania dwóch znanych niezawodnych odmian Westerland i Lichtkonigin Lucia.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 80 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 13 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2 róże.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 20 róż.

 

 

Dodatkowe informacje

Kolor Żółty/Morelowy
Wysokość 130cm - 140cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

6 lipca 2021

W tym roku kupiłem cztery takie róże, zainspirowany jej pokrojem, pięknym kolorem i kształtem kwiatów, a przede wszystkim obfitością kwitnienia od czerwca do jesieni. Tę różę zobaczyłem pierwszy raz w ubiegłym roku z drugiego końca bloku, w którym mieszkam. Skontaktowałem się z właścicielką, by zdradziła jej nazwę. Pierwsze, co mnie zaskoczyło, to jej zwierzenie się, że na różach się nie zna i przycina ją w przypadkowych miejscach. Mimo to, imponująco rośnie, ma piękne kwiaty, a cały krzak z daleka rzuca się w oczy, przykuwa ciemną zielenią liści, na których tle wyróżniają się intensywnie żółte kwiaty. Polecam do ogrodu, będzie wspaniałym uzupełnieniem przyciętego trawnika, jako soliter.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium