Róża parkowa LANDLUST®

Wyjątkowo energetyzująca kolorystyka.

Ozdobi i rozpromieni ciepłem nie jedną rabatę.

Opis

cechy róży parkowej landlust

Jest to róża parkowa o wyjątkowo żywej kolorystyce, wyhodowana przez Kordesa i wprowadzona na rynek w 2015 roku. Jej hipnotyczne połączenie barwy żółtej z czerwoną sprawia, że nie można przejść obojętnie obok tej róży. Kształtne, duże kwiaty, są pełne luźno wypełnione o falujących płatkach. Niepowtarzalne zestawienie kolorystyczne przewija się różnorodnością przez cały cykl kwitnienia. Początkowo z żółto-czerwonych pąków rozwija się kwiat o intensywnie żółtym środku i czerwono różowym spodzie. Stopniowo w miarę rozkwitu brzegi płatków pokrywają się przyjemnym różowo-malinowym rumieńcem, a środek kwiatu staje się herbaciano-morelowy. Krzewy nie za wysokie, silnie rosnące i dobrze rozkrzewione dorastają do około 120 cm. Kwitnący krzew ma tendencje do lekkiego przewieszania się z powodu kwiatów zebranych w bukiety na końcach pędów. Kwitnie bardzo intensywnie a odporne na pogodę kwiaty długo utrzymują się na krzewie. Dobrze też powtarza kwitnienie kwitnąc aż do późnej jesieni. Liście zdrowe, ciemnawe z połyskiem o delikatnie pofalowanych brzegach. Odmiana o bardzo dobrej odporności na choroby grzybowe. Polecana dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a chcą podziwiać  i uprawiać tę szlachetną roślinę. Ozdobi i rozpromieni ciepłem niejedną rabatę posadzona sama jako soliter, czy też w większej grupie na klombie lub w formie żywopłotu. Można też pokusić się o posadzenie jej w dużej donicy.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 80 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 13 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2 róże.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 20 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Żółty/Morelowy
Wysokość 110cm - 120cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (3)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

14 lipca 2021

Ta róża jest moją faworytką, posadziłam ją w ubiegłym roku i kwitnie oszałamiająco pięknie. Jej kwiaty zebrane w wielkie kwiatostany utrzymują się niezwykle długo, w przeciwieństwie na przykład do róży rabatowej "Sun star", która potrafi w ciągu 1 lub 2 dni rozwinąć kwiat i przekwitnąć. Kwiaty Landlust wyglądają jak sztuczne kwiaty na torcie. Czekam, aż p. Grzegorz Hyży przeprowadzi eksperyment i zrobi z niej różę pienną.

24 stycznia 2023

Mam ją pierwszy sezon, ale już zrobiła na mnie wrażenie. Od razu ruszyła z kopyta ,już 110 cm. Kwiatów na razie miała mało, ale za to jakie ładne, płatki pofalowane, od środka żółte i stopniowo na zewnątrz przechodzą w róż. Przekwitając różowieje. Kwiat bardzo trwały, bo kwitł, kwitł i kwitł. Liście też takie nietypowe, z falbanką na brzegach. Jesienią złapała cp, ale listki ma do tej pory .Myślę, że to był strzał w dziesiątkę.

24 czerwca 2023

Mam TRZY :) Niesamowita róża. Nazywam Ją - ;neonówka' ;) Ma bardzo intensywnie kolorowe i TRWAŁE, odporne na deszcz kwiaty. Osiąga imponujące by nie powiedzieć - ,absurdalne' rozmiary. O ile rośnie...na glinie :) Ogólnie róże od p. Hyżów odznaczają się niesamowitym wigorem.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium