Róża parkowa LA VILLA COTTA®

Cena: od 24,99 zł 24.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.28143
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: PAR-5027

Opis

własności róży parkowej la villa cottaKolejna bardzo ciekawa przedstawicielka róż baśniowych, która oprócz zdrowych liści oferuje przepiękne kwiaty o trwałym kolorze, który nie płowieje nawet w pełnym słońcu. W porównaniu do dotychczasowych odmian parkowych w podobnym kolorze np Westerlanda jest niższa i ma dużo pełniejsze kwiaty. Na zdecydowaną uwagę zasługuje jej niecodzienny kolor herbaciano-pomarańczowy, z domieszką żółci i łososiu w zależności od fazy kwitnienia. Paki duże, kuliste o zdecydowanie ciemnym miedzianym odcieniu. Atrakcyjne, bardzo pełne kwiaty o regularnym rozetowym układzie płatków, które są dość trwałe. Po całkowitym rozkwitnięciu kwiaty mają widoczną lekko płaską formę. Krzewy niewysokie, prosto rosnące, dorastające do około 120 cm i dobrze rozkrzewione. Liście zdrowe, jasnozielone i półmatowe z widoczną żyłkową teksturą. Odmiana o wysokiej odporności na choroby grzybowe, przez co jest bardzo dobrą odmianą dla ogrodników, którzy nie stosują chemii w swoich ogrodach i na działkach. Szczególnie polecana do obsadzania rabat, na których chcemy wyeksponować jej urodę i kolor. Zarówno pojedynczo jak i w większej grupie takiej jak np. klomby, żywopłoty czy tez alejki. Wskazane wycinanie przekwitłych kwiatów co poprawia estetykę i wzmaga zawiązywanie nowych pąków.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 60 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 17 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 3,5 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 35 róż. 

herbaciane kwiaty róży parkowej LA VILLA COTTA

Opinie o produkcie (3)

26 czerwca 2018

To róża nr jeden w moim ogrodzie.Kwiat ma duży długo utrzymuje się,lekko pachnie,nie obwisa.Pędy sztywne.Kupiłam jeszcze jedną i szukam miejsce na trzecią.

23 września 2019

Cudna, wygląd kwiatów i kolory jak na zdjęciach. Bardzo zdrowa.

25 lipca 2021

W drugim roku po posadzeniu wypuściła grube, sztywne pędy, które mają dużo pąków. rozwijających się stopniowo . Kwiaty dość długo utrzymują się, jest widoczna z daleka. Kolejna piękna róża.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium