Róża parkowa GHISLAINE DE FELIGONDE

To bardzo dobrze znana wszystkim róża "Gizelka"

Intrygująca kolorystyczne mozaika kwiatów wciąż cieszy się powodzeniem.

RÓŻA PACHNĄCA

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

cechy róży ghislaine de feligondeGhislaine de Féligonde to bardzo dobrze znana wszystkim "Gizelka". Jej piękna pastelowa kolorystyka po ponad stu latach ma wciąż wielu miłośników. Często można się spotkać z tym, że część pasjonatów prowadzi ją jako typową różę pnącą o wiotkich pędach, czyli tzw. rambler. Jednak w naszym klimacie zdarzało się tak, że pędy w czasie mroźniej zimy przemarzały i tak po przycięciu tych uszkodzonych pędów zaczęto traktować ją jako różę parkową. 

Gizelka kwitnie niezwykle obficie i dobrze powtarza kwitnienie, roztaczając przy tym piękny zapach. 

Kwiaty wielobarwne, drobne, lecz zebrane w duże bukiety. Początkowo pomarańczowo-morelowe przechodzą w odcień  żółto-różowy. Przekwitając stają się białe tworząc w ten sposób wielobarwną mozaikę na krzewie. 

Odmiana o bujnym wzroście i miękkich przewieszających się pędach. Bardzo zdrowa i odporna na warunki pogodowe o ciekawych, długich i wąskich liściach lekko połyskujących. Pędy tej rośliny są prawie bez kolców. 

Polecana dla początkujących miłośników róż jako odmiana bezproblemowa oraz do prowadzenia jako tradycyjna róża pnąca lub też z parkowa, jako dodatek do rabat bylinowych. Toleruje lekko zacienione stanowiska. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Żółty/Morelowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (5)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

30 stycznia 2017

Róża o wiotkich łodygach, najlepiej kwitnąca na pędach dwuletnich. Świetnie wygląda jako forma kolumnowa. Niewielkie kwiatki rozwijają się w różnym czasie co powoduje, że cały krzew jest w bursztynowo- żółtych i kremowych barwach. Okazała się bardzo zdrowa i odporna.

5 maja 2021

Piękna róża pnąca (mam odmianę krzaczastą). Kwitnie w dwóch rzutach, pierwszy jest obłedny. Przesadziłam je juz dwukrotnie, szukałam dla nich docelowego miejsca. Obecnie przy sporym trejażu. Z jedną czekam, aż odbije, ponieważ wykopałam ją nieco późno i mam teraz stres. ;)

9 lipca 2021

uaktualnienie opinii: obie róże oczywiście odbiły i już pieknie kwitną. Czyli róża "nie do zabicia". Dla mnie jedynym minusem jest jej samoczyszczenie, bo wolę kwiatki odcinać niz oglądać dywan osypanych kwiatkó ale jest to po prostu cecha tej rośliny.

14 lipca 2021

PiPiękna różyczka zdrowiuteńka i o subtelnym uroku .Listki drobne ,pędy wiotkie dobrze sie ukladają na obelisku a kwiatuszki delikatne i pachnace .Szybko rośnie i radzi sobie nawet pod dużym bzem .Może jak napiszę zapchaj dziura to ją obrzażę ale ona radzi sobie naprawdę wszędzie.

10 listopada 2022

Róża dość, że bardzo ładna, to jeszcze żywotna, odporna, kwitnąca do teraz. Mam ją drugi sezon, posadzona jako soliter -ma dużo miejsca. Kwiaty w pączkach są pomarańczowe, rozkwita na żółto, a po 2 dniach jest kremowa. Świeci z daleka. Kwiaty są drobniutkie, ale pełne, w pędzlach na końcach pędów. W czasie kwitnienia wygląda prześlicznie, nawet usypany dywanik wokół krzewu nie razi. Liście są drobne jak u piżmówek, zdrowe, jesienią trochę chorują. Moja róża rośnie tymczasem w kulistej podpórce, osiągnęła przeszło metr wysokości. Bardzo udana róża - Gizelka :)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium