Róża parkowa GHISLAINE DE FELIGONDE

Dostępność: w późniejszym terminie
Cena: 12,99 zł 12.99
ilość szt.
Ocena: 2.82769
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: P-02

Opis

cechy róży ghislaine de feligondeGhislaine de Féligonde to bardzo dobrze znana wszystkim "Gizelka". Jej piękna pastelowa kolorystyka po ponad stu latach ma wciąż wielu miłośników. Często można się spotkać z tym, że część pasjonatów prowadzi ją jako typową różę pnącą o wiotkich pędach, czyli tzw. rambler. Jednak w naszym klimacie zdarzało się tak, że pędy w czasie mroźniej zimy przemarzały i tak po przycięciu tych uszkodzonych pędów zaczęto traktować ją jako różę parkową. 

Gizelka kwitnie niezwykle obficie i dobrze powtarza kwitnienie, roztaczając przy tym piękny zapach. 

Kwiaty wielobarwne, drobne, lecz zebrane w duże bukiety. Początkowo pomarańczowo-morelowe przechodzą w odcień  żółto-różowy. Przekwitając stają się białe tworząc w ten sposób wielobarwną mozaikę na krzewie. 

Odmiana o bujnym wzroście i miękkich przewieszających się pędach. Bardzo zdrowa i odporna na warunki pogodowe o ciekawych, długich i wąskich liściach lekko połyskujących. Pędy tej rośliny są prawie bez kolców. 

Polecana dla początkujących miłośników róż jako odmiana bezproblemowa oraz do prowadzenia jako tradycyjna róża pnąca lub też z parkowa, jako dodatek do rabat bylinowych. Toleruje lekko zacienione stanowiska. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

Opinie o produkcie (1)

30 stycznia 2017

Róża o wiotkich łodygach, najlepiej kwitnąca na pędach dwuletnich. Świetnie wygląda jako forma kolumnowa. Niewielkie kwiatki rozwijają się w różnym czasie co powoduje, że cały krzew jest w bursztynowo- żółtych i kremowych barwach. Okazała się bardzo zdrowa i odporna.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium