Potrzebujesz pomocy? Napisz lub zadzwoń sklep@rozeogrodowe.pl tel: 661 408 360 lub 14 679 56 85 Telefony odbieramy poniedziałek - piątek w godzinach 8-15 |
Róża parkowa CARAMELLA®

Urokliwa przedstawicielka róż baśniowych o pełnych bursztynowych kwiatach.
Opis
Pełna wigoru róża parkowa, o przepieknej barwie kwiatów. Pochodząca z baśniowej kolekcji Kordesa, zostałą wprowadzona na rynek w 2001 roku. Niepowtarzalna herbaciano żółta barwa z morelowo-różowymi akcentami wprowadza nas w ciepłe spokojne klimaty. Duże kwiaty są bardzo pełne, w pełni rozwinięte mają regularny, nieco pofalowany kształt. Są wtedy jasne bursztynowo żółte z ciemniejszym środkiem kwiatu. Natomiast dolne płatki są kremowo różowe. Paki zaś mocno pomarańczowe, a rozwijając się staja się morelowo-różowe i mają zwinięty kształt. Róża ta ma bardzo delikatny zapach, aż szkoda, że przy tak nadzwyczajnej urodzie nie jest mocniejszy i bardziej wyczuwalny. Krzewy mocne, szybko rosnące i dobrze rozkrzewione dorastają do 120 cm. Liście jasne, zdrowe, lekko błyszczące o widocznym żyłkowaniu. Odmiana o wysokiej zdrowotności i odporności, kwitnie obficie i długo bardzo dobrze powtarzając kwitnienie aż do późnej jesieni. W ogrodzie będzie dobrze wyglądać posadzona pojedynczo lub w grupie, a także w towarzystwie innych róż i bylin. Nie dość, że niezwykle piękna i romantyczna róża to jeszcze bezproblemowa. Zapewni wiele radości i wprowadzi baśniowy klimat do niejednego zakątka.
Krzewy tej odmiany możesz posadzić:
- W szpalerze w rozstawie co 70 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 15 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2,6 róży. Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 26 róż.
Dodatkowe informacje
Kolor | Żółty/Morelowy |
Wysokość | 110cm - 120cm |
Szerokość | 60cm - 90cm |
Certyfikat ADR | Nie |