Róża parkowa BREMER STADTMUSIKANTEN®

Wielokrotna medalistka wystaw różanych.

Urok zawdzięcza pięknym, kremoworóżowym, pastelowym kwiatom, kształtem przypominającym kamelie. Nadaje się na kwiat cięty.

 

Opis

cechy róży parkowej Bremer StadtmusikantenRóża Bremer Stadtmusikanten wyglądem swoich ślicznych kwiatów w pełni zasłużyła na tytuł róży baśniowej.  Pięknie uformowane kwiaty przypominają kwiaty kamelii. Chociaż są średniej wielkości to gęsto i misternie utkane płatki robią niesamowite wrażenie.

Delikatny, subtelny kolor perłowo-różowy płynnie łączy się z ciemniejszym różowym środkiem. Kwitnienie ma dość obfite i kwitnie w dużych kwiatostanach zebranych na sztywnych pędach. Dobrze powtarza kwitnienie, choć przerwy mogą wydawać się długie.

Krzewy zdrowe, dobrze rozkrzewione rosną pionowo w górę i dorastają do ok. 120-150 cm.

Liście duże, gęste, ciemnozielone z połyskiem podkreślają zdrowotność róży. Odmiana o wysokiej odporności na choroby grzybowe co sprawia, że róża jest polecana do sadzenia w ogrodach gdzie ogranicza się stosowanie oprysków.

Szczególnie polecana do obsadzania miejsc o nostalgicznym klimacie, a także jako pojedynczy okaz w połączeniu z innymi różami lub bylinami. Każdy kto zetknie się z tą bajeczną odmianą już nie wyobraża sobie bez niej ogrodu.

Jest to róża parkowa wyhodowana przez Kordesa i wprowadzona na rynek w 2000 roku.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 70 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 15 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2,6 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 26 róż.

 

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 110cm - 120cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (3)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

30 stycznia 2017

Przyjemnie pachnąca róża, kwitnie średniej wielkości kwiatami, bardzo dobrze wygląda posadzona na trawniku jako soliter. Do wazonu można ciąć całe gałęzie, na których znajduje się dużo pojedynczych i zebranych w grona kwiatów. Róża bardzo wdzięczna w uprawie, ale podatna na czarną plamistość, mimo to polecam.

17 września 2020

Mam ją trzeci rok - jest okazała i całkowicie zdrowa, kwitnie obficie, chociaż przerwa między kwitnieniami jest dość znaczna. Pachnie delikatnie, wyczuwalnie. Polecam.

14 lipca 2021

Piękna róża ,zdecydowałam się na nią w zeszłym roku jak czarna plamistośc dała mi w kość i zaczęłam szukać odmian bardziej zdrowych.Ta róża ma piękne kwiaty i śliczne błyszczące liście dobrze zimuje i jest bardzo odporna na choroby .W tym roku wypuściła długie gałązki na których są pąki na drugie kwitnienie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium