Róża parkowa ARABIA®

Fenomenalna róża parkowa pełna wigoru i pachnąca. 

Bardzo atrakcyjna herbaciana barwa.

Opis

cechy róży parkowej arabia

Fenomenalna róża parkowa o nadzwyczajnej zdrowotności i bardzo atrakcyjnej herbacianej barwie. Pełna wigoru i pachnąca, w dodatku ucieszy niejednego ogrodnika, który zaczyna właśnie przygodę z różami. Wprowadzona na rynek w 2010 roku przez firmę Tantau, jest niewątpliwie jedną z lepszych róż parkowych. Uwagę przyciąga ciepłym miedziano pomarańczowym kolorem z elementami żółci i moreli. Natężenie i gra barw zależna od pory roku, stanowiska i etapu kwitnienia. Kwitnie niedużymi bukietami złożonymi z kilku kwiatów i pąków. Kwiaty duże, półpełne odsłaniające środek i pylniki. Fantazyjnie pofalowane kolorowe płatki wprowadzają w malowniczy klimat, a umiarkowany słodki zapach dopełnia dzieła. Zakwita nieco później niż wszystkie róże, ale za to poszczycić się może długim kwitnieniem, ponieważ  kwiaty dobrze się utrzymują podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Zdrowe liście są gęste, ciemnozielone i bardzo błyszczące, długo utrzymują się na krzewie. Szybko rosnący krzew jest bardzo zdrowy i odporny na choroby grzybowe. Dobrze się rozrasta i delikatnie przewiesza pędy. Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu tez sobie poradzi. Polecana do sadzenia jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie. Tantau poleca również prowadzić ją jako niewysoką różę pnącą.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 60 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 17 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 3,5 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 35 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Pomarańczowy/Herbaciany
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (1)

19 listopada 2022

Bardzo ładna róża, niezwykle zdrowa. Rośnie u mnie jeden sezon w donicy. Może nie kwitnie jeszcze super obficie ale jest niesamowicie dekoracyjna i zwarta. Ciemne zielone liści odporne na choroby i szkodniki. Kwiaty bardzo ładne przebarwiają się w trakcie kwitnienia.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium