Róża parkowa ALEXANDRA-PRINCESSE DE LUXEMBURG®

Cena: od 20,99 zł 20.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.74
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: PAR-5011

Opis

cechy róży parkowej odmiany ALEXANDRA PRINCESSE DE LUXEMBOURG

Róża parkowa utrzymana w romantycznym klimacie i o arystokratycznej nazwie, wyglądem kwiatów nawiązuje do dawnych róż. Wprowadzona na rynek przez Kordesa w 2009 roku, zyskała wielu wielbicieli. Róża ta przykuwa uwagę bardzo dużymi, pełnymi kwiatami ładnie i równo uformowanymi. Delikatny różowy kolor mocniejszym akcentem zaznacza się w samym centrum kwiatu, a im dalej oddalone płatki tym kolor jaśniejszy. Po rozwinięciu kwiaty wyglądają jak duże, pofalowane kule. Delikatny zapach sprawia, że róża staje się jeszcze bardziej zmysłowa. Kwitnienie powtarza dobrze w kilku rzutach, kwiatami zebranymi w nieduże pąki po kilka. Krzewy zdrowe i witalne, dobrze i szybko rosną dorastając do około 150 cm. Proste pędy często przewieszają się łukowato podczas kwitnienia. Liście gęste, ciemnozielone z lekkim połyskiem, skórzaste. Odmiana wykazuje bardzo dobrą odporność na choroby grzybowe co zwiększa jej wartość. Polecana do nasadzeń w spokojnej romantycznej stylistyce. Sprawdzi się doskonale jako pojedynczy akcent, a także w niedużej grupie. Delikatność i uroda róży nadaje ponadczasowej elegancji wszelkiego rodzaju klombom i rabatom.

Czy wiesz, że róża ta została ochrzczona na cześć 18 urodzin księżniczki Alexandry z Luksemburga, córki wielkiego księcia Henryka i wielkiej księżnej Marii Teresy. Obecnie Alexandra ma 27 lat.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 80 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 13 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2 róże.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 20 róż.

 RÓŻA PACHNĄCA 

Opinie o produkcie (2)

7 grudnia 2016

Dwie sadzonki zakupione w 2015 jesienią, przezimowały zadołowane na grządce tzw. "przetrwalniku" . Dość późną wiosną zostały posadzone na miejsca stałe, rosły bardzo intensywnie i zdrowo, kwitnąc ślicznymi kwiatami o urzekającym zapachu. Polecam

10 września 2019

Przepiękne pastelowe kwiaty, zdrowo rośnie, nie choruje... Moja ma ponad 1,8m wysokości

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium