Róża okrywowa R. R. RED FOXI®

Cena: od 20,99 zł 20.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.68
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: OKR-2025

Opis

cechy róży okrywowej red foxi

Powszechnie wiadomo, że róże pomarszczone (Rosa rugosa) to krzewy o bardzo niskich wymaganiach środowiskowych oraz wyjątkowej żywotności. Stąd często spotykana na piaszczystych wydmach nadmorskich.

W ogrodach prywatnych Rosa rugosa spotykana jest nieczęsto, może dlatego, że krzewy osiągają duże rozmiary. Red Foxi to nic innego jak uszlachetniona odmiana Rosa rugosa, która dla ogrodników ma bardzo pożądaną cechę czyli niski wzrost.

Jest w tych różach coś co przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, za sprawą charakterystycznego wyglądu i mocnego zapachu, który kojarzy się z konfiturą różaną.

Red Foxi to odmiana bardzo wdzięczna, pełna uroku starych róż. Intensywnie ciemnoróżowe kwiaty są w miarę duże, luźno wypełnione i mają dość intensywny zapach.

Liście w bardzo ładnym zielonym kolorze, duże, gufrowane, charakterystyczne dla róż pomarszczonych. Jesienią przebarwiają się na piękny złoto-żółty kolor i długo utrzymują się na krzewie.

Również pędy charakterystyczne dla tego gatunku, prawie w całości pokryte cienkimi kolcami.

Róża ta tworzy zwarte, dobrze rozkrzewione krzewy.

Kwitnie obficie, pierwsze kwitnienie jest najbardziej spektakularne.

Odmiana bardzo zdrowa i odporna na choroby grzybowe, a także na ciężkie warunki miejskie i glebowe. Wykazuje też nieprzeciętną odporność na mróz, ale przy dużych i ciągłych mrozach może wymagać okrycia.

Polecana dla wszystkich, którzy chcą mieć bezproblemową różę w ogrodzie lub w donicy, a także wykorzystywać płatki na przetwory.

 Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 60 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 17 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 3,5 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 35 róż

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium