Róża okrywowa LIPSTICK®

Wzorowa zdrowotność i wigor!

Przyciąga zapachem i interesującą karminową kolorystyką. 

 RÓŻA PACHNĄCA  

Opis

cechy róży okrywowej lipstick

Lipstick to laureatka wielu nagród, w tym odznaczona certyfikatem ADR.

Odmiana bardzo zdrowa rosnąca niemal w każdych warunkach. Uwagę przyciąga interesującą kolorystyką karminowo różową z białym środkiem i spodem płatków. Co prawda kwiaty są małe i niepełne z widocznymi żółtymi pylnikami, ale rekompensatą jest niesamowita ich ilość i obfitość kwitnienia przez cały sezon.

Ze względu na swoją wybitną zdrowotność polecana przede wszystkim do masowych nasadzeń gdzie dzięki nieprzerwanemu kwitnieniu daje najlepsze efekty.

Sadząc ją w ogrodach przydomowych należy wziąć pod uwagę, że dość mocno rozrasta się na boki co wymusza wygospodarowanie dużej ilości miejsca. Dzięki tym cechom nadaje się również na obsadzanie skarp, rond lub na skalniakach.

Lipstick to ciekawa róża okrywowa wprowadzona na rynek przez firmę Rosen Tantau w 2011 roku.  

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 70 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 15 róż.
- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 2,6 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 26 róż

roza-lipstick-szkolka-hyzy

kwiaty-rozy-lipstick-rozeogrodowe

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Tak

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

19 maja 2023

I kolejna róża , która kupiłam w Waszej szkółce w zeszłym roku. I kolejna , która jest zdrowa , ładnie się rozrosła w zeszłym sezonie i kwitła praktycznie prawie cały czas. Wyglądała tak jak na powyższych zdjęciach - cała w tych swoich amarantowych kwiatuszkach. W tym roku już pracuje nad budową pięknego krzaka , ładnie przezimowała i bezproblemowo zaczęła wegetację. Czekam już tylko na te żaróweczki, które pięknie podkreślają zieloną rabatę na której rośnie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium