Róża okrywowa HEIDETRAUM- goły korzeń klasa A

Dostępność: brak towaru
Cena: 29,99 zł 29.99
ilość szt.

Krzew z gołym korzeniem

Klasa jakości A (minimum 3 pędy)

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

Krzew z gołym korzeniem

Klasa jakości A (minimum 3 pędy) 

Heidetraumta wyjątkowa odmiana należąca do grupy róż okrywowych lub rabatowych zwraca uwagę wyrazistym kolorem kwiatów, oraz spektakularnie obfitym kwitnieniem. Jednak największą jej zaletą jest wybitna odporność na choroby grzybowe.
Jest to najbardziej znana odmiana z firmy Noack Rosen. Dzięki długiemu i obfitemu kwitnieniu od czerwca do później jesieni, oraz kompaktowym rozmiarom i wspomnianej wyjątkowej zdrowotności jest odmianą bardzo uniwersalną. Nadaje się zarówno do niewielkich ogrodów przydomowych, gdzie może sąsiadować z innymi roślinami, sama przykuwając uwagę swoim wyrazistym kolorem. Może być sadzona jako niewielki żywopłot wzdłuż chodników, czy ścieżek. Świetnie sprawdza się w dużych nasadzeniach zieleni publicznej i co ważne bardzo dobrze nadaje się do sadzenia w półcieniu, gdzie kwitnie  nadzwyczaj dobrze, a jednocześnie nie choruje.
Zaleca się przycięcie roślin po pierwszym kwitnieniu, co przyspiesza pojawianie się kolejnych kwiatów, natomiast nie przycięta jesienią zawiązuje liczne drobne czerwone owoce, które mogą zdobić ją w czasie zimy i stanowić pożywienie dla ptaków.
Warto tą odmianę polecić tym osobom, które dopiero rozpoczynają różaną przygodę, dlatego że jest to odmiana niezawodna i wymagająca minimalnych nakładów pracy.

Bardzo ciekawa jest historia powstania tej odmiany- kiedy w latach 1950 Werner Noack zaczął hodować róże jego głównym celem było otrzymanie takich odmian, które nie wymagają stosowania pestycydów i wymagają minimalnej pielęgnacji. Krzyżówka z roku 1983 okazała się strzałem w dziesiątkę.
W 1988 roku wprowadzono tę róże na rynek pod nazwą Heidetraum, a dwa lata później otrzymała ona prestiżowy certyfikat ADR w tym momencie rozpoczęła się jej niewiarygodna popularność na świecie. W krajach anglojęzycznych odmiana ta nosi nazwę FlowerCarpet Pink, jest ona jedną z kilku odmian grupy FlowerCarper, która skupia wyjątkowo zdrowe odmiany świetnie nadające się do masowych nasadzeń w zieleni publicznej.
Róża ta ozdabia ulice miast całego świata. Rośnie przy wejściu do Disneyland'u w Paryżu, wokół jeziora Zuryskiego, na ulicach Chicago, Los Angeles, w Australii i Nowej Zelandii. Pojawia się pytanie, czy po prawie 35-ciu latach od wprowadzenia jej na rynek nadal spełnia wysokie wymagana współczesnych klientów? Oczywiście że tak! 
Potwierdzeniem tego może być wyjątkowa sprawa jaką jest przyznanie jej powtórnie certyfikatu ADR w 2021 roku. Zdobycie certyfikatu ADR jest olbrzymim sukcesem dla hodowcy potwierdzającym wyjątkową zdrowotność i walory dekoracyjne danej odmiany i udaje się to tylko nielicznym, najlepszym odmiano tak zdobycie tego odznaczenie dwukrotnie jest niezwykle rzadkim zjawiskiem i to najlepiej pokazuje jak fantastyczna jest ta odmiana, ale to nie wszystko. W roku 2022 Światowa Federacja Towarzystw Różanych na Światowym Kongresie Róż w Adelajdzie przyznała tej odmianie wyjątkowo prestiżowy tytuł Róży Świata 2022. Do tej pory takie odznaczenie otrzymało tylko 17 odmian róż na całym świecie w pięćdziesięcioletniej historii tego konkursu. Myślę, że głównym powodem przyznania Heidetraum tej prestiżowej nagrody było docenienie przez jury jej wkładu we współczesną hodowlę róż. Trudno sobie wyobrazić jak wyglądała by dzisiejsza hodowla, gdyby przeszło 30 lat temu na rynku nie pojawiła się tak przełomowa odmiana, która ustanowiła swoisty wzór do naśladowania dla wszystkich hodowców. To w dużym stopniu dzięki róży Heidetraum możemy się dzisiaj cieszyć wyborem zdrowych, ładnych i przydatnych do sadzenia zarówno w ogrodach przydomowych jak i  w zieleni miejskiej. To fascynujące, jak ciężka praca jednego człowieka pełnego pasji i skoncentrowanego na ambitnym celu zmieniła świat różany. Ffirma Noack Rosen przyznaje jednak, że nie jest to sukces jednej osoby, ale przyczyniły się do niego trzy pokolenia rodziny Noack, liczni pracownicy oraz partnerzy biznesowi, którzy przez lata byli ambasadorami tej odmiany na świecie. 

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

24 maja 2023

Czekam na kwitnienie

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium