Róża okrywowa GARTNERFREUDE - goły korzeń klasa A

Dostępność: duża ilość
Wysyłka: Wiosna
Cena: 32,99 zł 32.99
ilość szt.

Krzew z gołym korzeniem

Klasa jakości A (minimum 3 pędy)

Opis

Krzew z gołym korzeniem

Klasa jakości A (minimum 3 pędy)

cechy róży okrywowej gartnerfreude

Niewątpliwie firma Kordes Rosen na przełomie wieków sypnęła dużą ilością fantastycznych odmian, które do dzisiaj pomimo upływu ponad 20 lat dalej są jednymi z najlepszych do konkretnych zastosowań. W tym przypadku mamy odmianę  z grupy Rigo Rosen, skupiającej najzdrowsze odmiany okrywowe.

Róża ta jest niewysoka, około 50 cm, ale bardzo ładnie rozrasta się na szerokość. Choć pędy nie są bardzo długie to rośliny posadzone w odstępach około 60 cm jedna od drugiej już w pierwszym roku potrafią całkowicie zakryć podłoże.

Kolejną świetną cechą tej odmiany są jej ciemnozielone, błyszczące liście, które wyglądają zjawiskowo nawet wczesną wiosną zanim roślina zakwitnie. Ale największe uznanie budzą olbrzymie grona pełnych kwiatów, które w pełni kwitnienia praktycznie całkowicie zasłaniają wspomniane wcześniej piękne, ciemnozielone, błyszczące liście.  

Ze względu na charakter wzrostu jest to odmiana bardzo uniwersalna. Można posadzić ją pojedynczo w ogrodzie, gdzieś z przodu rabaty, gdzie przyciągnie wzrok oglądających. Można stworzyć z niej średniej wielkości lub nawet dużą plamę w większym ogrodzie lub w terenach zieleni miejskiej ale również będzie pięknie wyglądać posadzona w średniej wielkości donicy i ustawiona na tarasie.

Mnie osobiście najbardziej podoba się jej widok właśnie wtedy, kiedy obciążone kwiatem pędy przewieszają się i dają efekt kwitnącej kaskady wylewającej się z donicy. Wynika z tego, że ta odmiana ma same zalety. Ja osobiście wskazał bym jej jedną, niewielką wadę, o której warto wiedzieć. Jest to odmiana, która zakwita niezbyt wcześnie, ale przez to, że bardzo długo utrzymuje pierwsze kwiaty w dobrej kondycji, to przycięta po pierwszym kwitnieniu zbyt późno może nie zdążyć zakwitnąć drugi raz w chłodniejsze lata. Zatem, aby tego uniknąć najlepiej przycinać ją sukcesywnie jak tylko pierwsze kwiatostany tracą dekoracyjność i bardzo jaśnieją. Nie jest to łatwe, dlatego, że ta odmiana jest odporna na deszcz, jak również na ostre słońce. Owszem, kwiaty delikatnie jaśnieją w czasie przekwitania ale nie jest to duża różnica. Natomiast nie ma w ogóle problemów z zagniwaniem kwiatów. Można powiedzieć, że te wszystkie wyjątkowo dobre cechy czasem odwracają się przeciwko niej. Dlatego, że chcąc cieszyć się obfitym i bardzo długim pierwszym kwitnieniem przycinamy ją dość późno, a potem zdarza się, że roślina bardzo wolno wytwarza nowe pędy, które kwitną późną jesienią. 

Zatem, jeżeli podoba Ci się ten ciekawy, fuksjowy kolor i zainteresowała Cię wyjątkowa zdrowotność i inne świetne cechy tej odmiany, to pamiętaj o tym, że warto na bieżąco wycinać przekwitające kwiatostany, a wtedy już na początku jesieni pojawią się kolejne, które zdobić ją będą aż do mrozów. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 60 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 17 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 3,5 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 35 róż.

kwitnąca róża w donicy na tarasie

dywan kwiatowy z róż okrywowych

Zobacz koniecznie ten film:

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium