Róża angielska THE PILGRIM®

Atrakcyjne, bardzo pełne rozetowe kwiaty jak przystało na angielkę.

Doskonała odmiana do prowadzenia przy podporach i nie tylko.

   RÓŻA PACHNĄCA 

 

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

Ta odmiana ma szczególnie piękne kwiaty. Pąki otwierają się, odsłaniając kolejne płatki, które stopniowo tworzą duże, płaskie rozety. Bardzo atrakcyjny odcień kanarkowej żółci, płatki pięknie jaśnieją w kierunku krawędzi. Kwiaty pachną średnio mocno z nutami herbaty i mirry. 

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do wielu innych angielek, które potrzebują kilku lat, żeby dobrze rozrosnąć się w ogrodzie, Pielgrzym już w pierwszym roku mocno się rozrasta.

Pędy są elastyczne ale nie wiotkie. Dzięki tym cechom możemy tę różę posadzić jako soliter, ale świetnie sprawdzi się także jako różą na ogrodzenie, lub nawet jako niewysoka róża pnąca. 

Warto również dodać, że  The Pilgrim produkuje dużo kwiatów i posadzony nawet w lekkim półcieniu nie zawiedzie. Jeśli regularnie będziemy usuwać przekwitające kwiaty, to możemy uzyskać efekt prawie ciągłego kwitnienie od czerwca do października.

Jak widać ta odmiana jest w wielu aspektach wyjątkowa. To zdecydowało o jej dużej popularności.

Jeśli ktoś zaczyna przygodę z różami i nie ma dużego doświadczenia, a róże angielskie rzuciły na niego swój urok, to myślę, że najlepiej gdyby zaczął od tej odmiany.

Dlaczego? Przede wszystkim szybciej niż u innych odmian od Austina będzie mógł się cieszyć dużymi obficie kwitnącymi okazami.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Żółty/Morelowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (1)

6 sierpnia 2021

Tak, to jest róża pachnąca. Pachnie pięknie, acz nie nachalnie. Kwiaty, w przyzwoitej ilości, trzymają się na krzewie dość długo i dobrze radzą sobie z pogodą. Mój Pielgrzym został posadzony do niedużego półcienia i świetnie się sprawdza w tym miejscu. Zasilany obornikiem na zmianę z azofoską krzepnie i rozrasta się na razie bez podpórek, ale może wkrótce będą już potrzebne. Zimy znosi dobrze, bez histerii wobec braku okrywy. Piękny!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium