Róża angielska THE GENEROUS GARDENER®

Delikatność i subtelny wdzięk otoczony zapachem

Jednak to nie wszystko bo zaskakuje zdrowiem i siłą.

RÓŻA MOCNO PACHNĄCA

Opis

cechy odmiany The Generous Gardener

The Generous Gardener to róża zaliczana przez Austina raczej do pnących, jednak w naszym, bardziej surowym klimacie nie zawsze udaje się ją w ten sposób poprowadzić. Dlatego też często spotykana jest u nas jako róża parkowa. 

Odmiana ta daje niesamowite wrażenie delikatności i subtelnego wdzięku. Jednak pomimo tej delikatności w wyglądzie w rzeczywistości jest to bardzo zdrowa i silna róża. 

Kwiaty raczej duże, bladoróżowe, luźno wypełnione, w kształcie miseczek, lekko pofalowane sprawiają wrażenie "potarganych" i kuszą dość wyraźnym zapachem. 

Krzew mocny, zdrowy i szybko rosnący, pokryty ciemnozielonymi, połyskującymi liśćmi o wyraźnej żyłkowanej teksturze.

Może z powodzeniem być prowadzona przy podporze jak i wolnorosnąca, krzewiasta z łukowato przewieszającymi się pędami. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (4)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

29 kwietnia 2021

Ha, u mnie rośnie na pergoli i pięknie się pnie. Zimę przetrwała koncertowo. W rok wyrosła na 1,5 m, w tej chwili puściła piękne pędy. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże, co potrafi. Kwiat niezwykle uroczy.

12 września 2023

W tym roku kupiona w wersji z gołym korzeniem, posadzona w marcu. Obecnie (tj. wrzesień 2023 r.) jest pięknym krzaczkiem z lśniącymi liśćmi i wieloma kwiatami. Jedyną rozbieżnością pomiędzy opisem, a stanem faktycznym jest to że jest zupełnie bezzapachowa co było dla mnie rozczarowujące. Szukałem bowiem róży z zapachem.

17 listopada 2023

Przepiękny kwiat (kolor i kształt)! Zdrowe liście! Piękny zapach! Nie mogę się doczekać aż osiągnie swój docelowy wzrost! Warta polecenia!

17 stycznia 2024

Poprawka. W tym momencie róża ma u mnie 4 lata. Mierzy dużo ponad 3 metry. Mróz dwudziesto stopniowy nie zrobił na niej żadnego wrażenia, ale u mnie rośnie przy ścianie. Cudowna siła wzrostu, kwitnie silnie, trochę powtarza. Zdrowa.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium