Róża angielska THE GENEROUS GARDENER®

Delikatność i subtelny wdzięk otoczony zapachem

Jednak to nie wszystko bo zaskakuje zdrowiem i siłą.

RÓŻA MOCNO PACHNĄCA

Opis

cechy odmiany The Generous Gardener

The Generous Gardener to róża zaliczana przez Austina raczej do pnących, jednak w naszym, bardziej surowym klimacie nie zawsze udaje się ją w ten sposób poprowadzić. Dlatego też często spotykana jest u nas jako róża parkowa. 

Odmiana ta daje niesamowite wrażenie delikatności i subtelnego wdzięku. Jednak pomimo tej delikatności w wyglądzie w rzeczywistości jest to bardzo zdrowa i silna róża. 

Kwiaty raczej duże, bladoróżowe, luźno wypełnione, w kształcie miseczek, lekko pofalowane sprawiają wrażenie "potarganych" i kuszą dość wyraźnym zapachem. 

Krzew mocny, zdrowy i szybko rosnący, pokryty ciemnozielonymi, połyskującymi liśćmi o wyraźnej żyłkowanej teksturze.

Może z powodzeniem być prowadzona przy podporze jak i wolnorosnąca, krzewiasta z łukowato przewieszającymi się pędami. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (5)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

29 kwietnia 2021

Ha, u mnie rośnie na pergoli i pięknie się pnie. Zimę przetrwała koncertowo. W rok wyrosła na 1,5 m, w tej chwili puściła piękne pędy. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże, co potrafi. Kwiat niezwykle uroczy.

12 września 2023

W tym roku kupiona w wersji z gołym korzeniem, posadzona w marcu. Obecnie (tj. wrzesień 2023 r.) jest pięknym krzaczkiem z lśniącymi liśćmi i wieloma kwiatami. Jedyną rozbieżnością pomiędzy opisem, a stanem faktycznym jest to że jest zupełnie bezzapachowa co było dla mnie rozczarowujące. Szukałem bowiem róży z zapachem.

17 listopada 2023

Przepiękny kwiat (kolor i kształt)! Zdrowe liście! Piękny zapach! Nie mogę się doczekać aż osiągnie swój docelowy wzrost! Warta polecenia!

17 stycznia 2024

Poprawka. W tym momencie róża ma u mnie 4 lata. Mierzy dużo ponad 3 metry. Mróz dwudziesto stopniowy nie zrobił na niej żadnego wrażenia, ale u mnie rośnie przy ścianie. Cudowna siła wzrostu, kwitnie silnie, trochę powtarza. Zdrowa.

14 czerwca 2024

Zamówione róże parkowe świetnie zabezpieczone piękny zdrowy krzew do tego opis jak sadzić jestem bardzo zadowolony i na pewno zostanę stałym klientem . Jak to mówi teściowa zakochany w różach jesteś ciekawe czy będzie odmiana Róż nawiązującej do teściowej z kolcami dużo kolców

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium