Róża angielska OLIVIA ROSE AUSTIN®

 Rozetowe pastelowe kwiaty

 RÓŻA PACHNĄCA

Opis

Olivia Rose Austin to jedna z lepszych odmian wyhodowanych przez Davida Austina i nazwana tak na cześć jego wnuczki Olivii. 

Delikatnie różowe kwiaty są pełne i kształtne w typowej dla róż angielskich budowie rozety. Subtelny urok tych średniej wielkości kwiatów potęguje delikatny, owocowy zapach i ciemnozielone, błyszczące liście o bardzo dobrej zdrowotności. 

Odmiana dobrze powtarzająca kwitnienie. Kwitnie w bukietach złożonych z kilku kwiatów. Zaczyna  kwitnąć dość wcześnie. Krzew niewysoki, kształtny i zdrowy, szybko rosnący, o dużym wigorze. 

Polecana do jednogatunkowych rabat, na rabaty mieszane z bylinami oraz na niewysokie szpalery lub uprawy w pojemnikach. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 110 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 9 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 0,82 róży.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 8,2 róży.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 110cm - 120cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (2)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

23 czerwca 2022

Piękna i bardzo zdrowa róża. Tworzy bardzo dużo eleganckich kwiatów, które długo utrzymują się na krzewie. Pod wpływem słońca bledną, ale nie odbiera to im uroku. Oprócz dwóch głównych kwitnień prawie bez przerwy pojawiają się pojedyncze kwiaty. Do ideału brakuje jej tylko silniejszego zapachu, bo ten jest przyjemny, ale delikatny.

30 sierpnia 2022

kupiłam w tym roku na razie krzak jest mały, ładny , zdrowy , kwiatki są delikatne , bledną pod wpływem słońca, delikatny zapach,

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium