Róża angielska JAMES L. AUSTIN®

Zwarty pokrój, sztywne pędy i zdrowe ciemnozielone liście

Wyrazisty róż w tonacjach fioletu

RÓŻA MOCNO PACHNĄCA

Opis

cechy odmiany róży angielskiej James L.Austin

Róża parkowa James L. Austin to rezultat nowego podejścia do selekcji przez hodowców z firmy Austin. Zauważalne jest, że kilka lat temu podjęto decyzję o skoncentrowaniu się na zwiększeniu wigoru i odporności na choroby gdyż stare odmiany róż zaczęły znacząco odstawać w tych aspektach, nie spełniając oczekiwań współczesnych ogrodników. Wyraźna zmiana priorytetów hodowlanych nie jest łatwa i często na efekty czeka się latami. Modyfikacja przyniosła skutki, widoczne szczególnie w przypadku odmiany James L. Austin. Jeżeli nowe odmiany, wypuszczane przez Austina w najbliższym czasie, będą przynajmniej równie udane jak James L. Austin, to popularność róż angielskich z pewnością nie będzie słabnąć.

Odmiana nazwana na cześć syna Davida Austina seniora, reprezentuje wszystko, co powinna posiadać współczesna róża. Wyróżnia ją zwarty pokrój, sztywne pędy i ładne, zdrowe ciemnozielone liście. Charakter wzrostu może przywodzić na myśl róże wielkokwiatowe, zwłaszcza te nostalgiczne od Tantau. Nie występuje tu typowe dla róż angielskich przewieszanie się rozwiniętych kwiatów w dół. Same kwiaty, o średniej wielkości, są mocno wypełnione płatkami, prezentując niezwykle intrygujący różowo-biskupi kolor i wyrazisty zapach.

Jeśli standardowe róże angielskie typu parkowego są zbyt duże, a jednocześnie pragniesz uroku charakterystycznego dla tego rodzaju, James L. Austin stanowi doskonały wybór. Dodatkowym atutem jest szybsze uzyskanie pożądanego efektu bujnego, obficie kwitnącego krzewu, niż w przypadku starszych odmian Austina.

Charakter wzrostu odmiany James L. Austin jest bardzo uniwersalny, co sprawia, że świetnie sprawdzi się na różanych rabatach, nawet jednogatunkowych. Sadzona na wielogatunkowej rabacie wniesie interesujący, mocny akcent kolorystyczny, a także jako kwitnący szpaler doskonale się prezentuje. To róża, która z powodzeniem odnajdzie się w różnych aranżacjach ogrodowych, dodając im niepowtarzalnego uroku.

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 90cm - 100cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium