Róża rabatowa SCHONE KOBLENZERIN®

Cena: od 20,99 zł 20.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.62
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: RAB-3024

Opis

 

cechy róży rabatowej odmiany schone koblenzerin

Niezwykłe kwiaty Schone Koblenzerin mają czerwono amarantowy kolor ze srebrzystobiałym spodem płatków, w pełnym letnim słońcu nieco jaśnieją lecz długo i obficie kwitną cały sezon.

Kwiaty nieduże, ale o bardzo pięknym klasycznym kształcie, kwitną obficie zebrane w kwiatostany po kilkanaście sztuk.

Krzewy bardzo zdrowe i odporne,
o ciemnozielonych liściach, niezwykle mocno rosnące i szeroko się rozrastające choć nie osiągające dużej wysokości.

"Ślicznotka z Koblencji" szybko znalazła swoich zwolenników również  w Stanach Zjednoczonych gdzie została wprowadzona w 2013 roku pod nazwą Ruby Ice, a także w Japonii w 2015 roku pod nazwą Gaku no Yume.

Dzięki swojej niezwykłej żywotności polecana nawet początkującym ogrodnikom.

Doskonale sprawdza się jako róża przy chodnikach, na obwódkach rabat a nawet sadzona pojedynczo w wielogatunkowych bylinowych rabatach gdzie dzięki swojej sile wzrostu nawet jeden krzew stanowi piękny akcent. Ładnie prezentuje się również w formie piennej.

Wprowadzona na rynek w 2011 roku przez firmę Kordes, róża rabatowa o krzaczastym charakterze.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 50 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 20 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 5 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 50 róż.

Opinie o produkcie (2)

26 grudnia 2020

Moja kolejna opinia róży zakupionej z gołym korzeniem na wiosnę. Ślicznotka jest naprawdę ładną różą, kwitła najdłużej i miała najwięcej kwiatów, które są drobne, ale ślicznie zbudowane, takie stulone :) koloru amarantowo-czerwonego, od spodu białawe. Liście średnio zdrowe. Zbudowała dość wysoki ok.70 cm krzak, zwarty i zgrabny. Jest najbardziej widoczna ze wszystkich róż. Dziś sfotografowałam ostatnie kwiaty, już spod czapeczki śniegowej ;) . Latem stałam i patrzyłam na jej urodę - jest śliczna i to jej najlepsze określenie.

22 lipca 2021

Super róża. Widziałam w rozarium w Chorzowie, znalazłam po zdjęciach i opisie. Róża zakwita jako jedna z ostatnich, ale dzięki temu trafia z kwiatami gdy inne róże już przekwitły. Ma mnóstwo kwiatów. Kolor trudny do ustalenia, wewnętrzne płatki raz czerwonawe, raz ciemnoróżowe, zewnętrzne srebrzystobiałe. Długo się utrzymują, zebrane w grona kwitną stopniowo. Uwaga: kwiaty jako jedne z niewielu nie rozwijają się szeroko., są wąskie, kolumnowe, niezbyt duże. Piękna róża.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium