Róża rabatowa SCHONE KOBLENZERIN®

Bardzo ciekawa nowość. Drobne, pełne czerwono-białe kwiaty zebrane po kilkanaście w kwiatostany. Podczas upałów jaśniejsze, kwitną obficie i długo. Krzewy bardzo wyrównane.

Opis

 

cechy róży rabatowej odmiany schone koblenzerin

Niezwykłe kwiaty Schone Koblenzerin mają czerwono amarantowy kolor ze srebrzystobiałym spodem płatków, w pełnym letnim słońcu nieco jaśnieją lecz długo i obficie kwitną cały sezon.

Kwiaty nieduże, ale o bardzo pięknym klasycznym kształcie, kwitną obficie zebrane w kwiatostany po kilkanaście sztuk.

Krzewy bardzo zdrowe i odporne,
o ciemnozielonych liściach, niezwykle mocno rosnące i szeroko się rozrastające choć nie osiągające dużej wysokości.

"Ślicznotka z Koblencji" szybko znalazła swoich zwolenników również  w Stanach Zjednoczonych gdzie została wprowadzona w 2013 roku pod nazwą Ruby Ice, a także w Japonii w 2015 roku pod nazwą Gaku no Yume.

Dzięki swojej niezwykłej żywotności polecana nawet początkującym ogrodnikom.

Doskonale sprawdza się jako róża przy chodnikach, na obwódkach rabat a nawet sadzona pojedynczo w wielogatunkowych bylinowych rabatach gdzie dzięki swojej sile wzrostu nawet jeden krzew stanowi piękny akcent. Ładnie prezentuje się również w formie piennej.

Wprowadzona na rynek w 2011 roku przez firmę Kordes, róża rabatowa o krzaczastym charakterze.

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 50 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 20 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 5 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 50 róż.

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 40cm - 60cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (9)

26 grudnia 2020

Moja kolejna opinia róży zakupionej z gołym korzeniem na wiosnę. Ślicznotka jest naprawdę ładną różą, kwitła najdłużej i miała najwięcej kwiatów, które są drobne, ale ślicznie zbudowane, takie stulone :) koloru amarantowo-czerwonego, od spodu białawe. Liście średnio zdrowe. Zbudowała dość wysoki ok.70 cm krzak, zwarty i zgrabny. Jest najbardziej widoczna ze wszystkich róż. Dziś sfotografowałam ostatnie kwiaty, już spod czapeczki śniegowej ;) . Latem stałam i patrzyłam na jej urodę - jest śliczna i to jej najlepsze określenie.

22 lipca 2021

Super róża. Widziałam w rozarium w Chorzowie, znalazłam po zdjęciach i opisie. Róża zakwita jako jedna z ostatnich, ale dzięki temu trafia z kwiatami gdy inne róże już przekwitły. Ma mnóstwo kwiatów. Kolor trudny do ustalenia, wewnętrzne płatki raz czerwonawe, raz ciemnoróżowe, zewnętrzne srebrzystobiałe. Długo się utrzymują, zebrane w grona kwitną stopniowo. Uwaga: kwiaty jako jedne z niewielu nie rozwijają się szeroko., są wąskie, kolumnowe, niezbyt duże. Piękna róża.

12 lipca 2022

Prawdziwa ślicznotka z niej jak narazie zdrowa i cala w kwiatuszkach wyrosła 120cm szeroko się krzewi kwiatuszki jej się nie pala w tym tropikalnym słońcu

17 września 2022

Ślicznotka jest naprawdę zdrowa róża kwitnie cały czas deszcze kwiatom nie szkodzą ani tropikalne słońce jest piękna

1 października 2022

Moje kochane ślicznotki jeszcze mają dużo pokow deszcze leją a kwiat wytrzymały na deszcze

30 października 2022

Moja ślicznotka kochana cała w kwiatach i w pakach jeszcze prawdziwa ślicznotka

17 listopada 2022

Moja ślicznotka kochana cała w kwiatach a tu zima nadchodzi

24 stycznia 2023

Od lat róża nr.1 w moim ogrodzie . Ślicznotka już na zawsze zdobyła moje serce .Kocham ją za piękny kształt kwiatów, wigor i bardzo obfite kwitnienie. Krzewy wyższe niż w opisie. Długo kwitnie wielkimi kwiatostanami, kwiat bardzo trwały, odporny na słońce i deszcz. Zdecydowanie ładniejsza (ciemniejsza) jest u mnie w miejscu, gdzie ma słońce od rana do 14-tej, posadzona w pełnym słońcu jest dużo jaśniejsza. Fajne jest to, że kwiatki przekwitając opadają w całości, więc łatwo je pozbierać. Jest niezawodna.

3 maja 2023

Mam ją od 6 lat, kupiłam i wyrzuciłam nazwę. Po tym, kiedy zobaczyłam ją w trakcie kwitnienia,byłam zdruzgotana,iz nie znam jej nazwy...szukałam, nie znalazłam , więc zrobiłam szczepki, jedna się przyjęła.Byłam w niebo wzięta. Znalazłam ją na stronie zupełnie przypadkiem, kupiłam, zakwitła i... tak to ta sama rózyczka! Generalnie kocham duże kwiaty róż, romantyczne, wielkokwiatowe i rabatowe także, obojętnie , byle były kwiaty duże. Lecz ta pomimo, iż ma malutkie kwiatki skradła moje serce całkowicie !!! Przepiękny kolor, który jest zależnie od pogody czerwono-biały lub rózowo-biały. Kwitnie nieprzerwanie , aż do bardzo późnej jesieni. Płatki się nie sypia, odporna na deszcz i suszę. Ja ją nazywam różyczką samoczyszczącą, gdyż kwiatki się ususzą na krzaczku, opadną same i upodabniają do kory, przez co w ogóle nie śmiecą tylko się z korą doskonale dogadują :) CUDOWNA!!! Kupcie , nie pożałujecie, ja właśnie dokupuję kolejne , tym razem do donic i jeszcze dwie do ogródka. Kompaktowa , tworzy przepiękny krzaczek, nie "rozłazi" się. Pięknie się komponuje z każdym kolorem. Śliczna śliczna, śliczna :) Pozdrawiam wszystkich miłośników róz. Magdalena

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium