Róża pnąca FLAMMENTANZ - doniczka 6 l.

Dostępność: CZERWIEC 2024
Cena: 53,99 zł 53.99
ilość szt.

Krzew w doniczce C6

Klasa jakości 1

Opis

Krzew w doniczce C6

Klasa jakości 1

cechy rózy pnącej flammentanzFlammentanz czyli "Tańczące płomienie" to odmiana wprowadzona na rynek przez firmę Kordes w 1955 roku. Klasyczna już czerwona róża pnąca, która obok Sympathie jest jedną
z najczęściej występujących czerwonych róż pnących w polskich ogrodach. Krzew bardzo witalny, szybko rosnący, mogący po kilku latach osiągać wysokość 5 m. Pędy długie, mocne i grube ale jednocześnie elastyczne dzięki czemu, dają się łatwo kształtować i rozpinać na kratkach, pergolach i ogrodzeniach. kwiaty bez zapachu, ciemnoczerwone zebrane w bukiety, przekwitając mienią się mocnym różem. Często po całkowitym rozwinięciu półpełnego kwiatu widoczny jest biało żółty środek. Kwiaty bardzo odporne na warunki pogodowe, szczególnie na ostre słońce. Jedyną wadą tej odmiany jest jej jednorazowe kwitnienie ale za to długie i bardzo spektakularne pod względem ilości kwiatów. Po przekwitnięciu często zawiązuje duże owoce, które z czasem dojrzewają
i stają się czerwone. Odmiana bardzo odporna na choroby grzybowe chociaż przy nie sprzyjających warunkach, może być porażana przez czarną plamistość. Dodatkowym atutem jest wysoka mrozoodporność tej odmiany co sprawia, że w większości rejonów Polski wystarczy kopczyk zabezpieczający nasadę krzewu na zimę.

mrozoodporna róża pnąca FLAMMENTANZ

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

14 października 2019

Ta przepiękna róża towarzyszy mi od 25 lat.Jak kwitnie zapiera dech.Odporna na mróz ,nigdy jej nawet nie kopczykowałam. Czarna plamistość czasami ją dopada ale w niewielkim stopniu.U mnie rośnie przy kratce od zachodniej strony, ma ponad 5m wysokości.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium