Róża okrywowa IWONA®

Wspaniała róża okrywowa  

od Łukasza Rojewskiego 

Opis

ZOBACZ FILM PONIŻEJ

Iwona- to kolejna bardzo ciekawa odmiana polskiego hodowcy- Łukasza Rojewskiego. Róża nosi imię jego żony - Iwony, co dobitnie pokazuje jak cenna dla hodowcy jest ta odmiana.

Pierwsze skojarzenie kiedy zobaczymy tą różę, to świeżość. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim zwracają uwagę piękne, soczyste, błyszczące i zdrowe liście. 
Drugą cechą są wyjątkowego koloru, dosyć duże kwiaty. Półpełne, które w pąkach mają jasnożółty kolor, a w trakcie rozkwitania ukazują barwę kremowo-pistacjową, by pod koniec kwitnienia stać się niemalże białymi. Kwiaty rozwijają się stopniowo i widok tych jasnych, czystych kwiatów na tle błyszczących, soczystych, zielonych liści daje wspomniany efekt świeżości.

Odmiana Iwona zaliczana była do róż okrywowych i rabatowych. Pokrój, przypomina trochę różę Heidetraum, przy czym jest lekko luźniejszy od tej. Zdrowe, błyszczące liście również przywodzą na myśl tą wyjątkową odmianę.

Krzewy Iwony osiągają wysokość około 80-100 cm i podobną szerokość.
Pokrój jest wyrównany, natomiast nie jest on bardzo zwarty i z tego powodu my zaliczyliśmy ją do róż okrywowych. Dzięki temu, że pędy równomiernie rozkładają się na boki piękny efekt można uzyskać sadząc ją jako róże rabatową w przestrzeni publicznej. W zieleni miejskiej wystarczy, że posadzimy ją w odstępach 60 cm jeden od drugiego dość szybko uzyskamy efekt pokrycia całej powierzchni przez pięknie rozrastające się róże.  Należy podkreślić, że do zieleni publicznej nadaje się ona nie tylko ze względu na pokrój i charakter wzrostu ale również ze względu na bardzo dobrą tolerancję co do warunków uprawy, jak również bardzo dobrą zdrowotność liści. Sadzona w ogrodach przydomowych może być traktowana jak róża rabatowa, która utworzy kwitnący szpaler o luźnym pokroju, jak również większą plamę złożoną z kilku, kilkunastu krzewów, która przez całe lato będzie zachwycać jasnymi, świeżymi kwiatami. 

Dodatkowe informacje

Kolor Czerwony/Bordowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 60cm - 90cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium