Róża miniaturowa NINETTA®

Cena: od 17,99 zł 17.99
Wybierz wariant
Ocena: 0
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: 119T

Opis

cechy róży miniaturowej mandarin

Ma niespotykany kolor wśród róż miniaturowych. Kwiaty mandarynkowo-pomarańczowe rozwijają się w dużych skupiskach.Płatki bardzo kształtne, szpiczaste ostro zakończone układające się promieniście. Intensywnie pomarańczowy kolor ulega zmienności pod koniec kwitnienia na morelowo- różowy, jednak kwiaty bardzo trwałe i długo utrzymują się na krzewie. Pąki szlachetnego kształtu otwierają się w niezbyt duże, ale bardzo pełne kwiaty w kształcie rozety. Liczne kwiatostany rozwijają się powoli. Dzięki temu kwitnienie jest długie.  Po kwitnieniu Ninetta sama się oczyszcza. 

Ninetta ma dość krzaczasty, niski ale bardzo zwarty pokrój. Liście oliwkowozielone, błyszczące, zdrowe i obfite pięknie podkreślają urodę pełnych, jasnych kwiatów. 

Odmiana o dobrej zdrowotności i odporności na choroby grzybowe ale w niekorzystnych warunkach uprawnych i pogodowych może wykazywać niewielką podatność na czarną plamistość liści. 

Polecana do sadzenia w małych grupach, a także na obwódki rabat. Bardzo ładny pokrój krzewu sprawia, że z powodzeniem możemy uprawiać ją w pojemnikach i donicach na balkonie czy tarasie. Ninetta to róża idealna do patio. 

Opinie o produkcie (1)

12 sierpnia 2020

I kolor piękny (z czasem przechodzi w różowy), i kształt płatków niespotykany. Bardzo ładna kompozycja obu kolorów na długo utrzymujących się kwiatostanach. Krzew niski, a kwiaty drobne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium