Róża miniaturowa NINETTA®

Cena: od 26,99 zł 26.99
Wybierz wariant
Ocena: 3.14285
Producent: RozeOgrodowe.pl
Kod produktu: MIN-1019

Opis

cechy róży miniaturowej mandarin

Ma niespotykany kolor wśród róż miniaturowych. Kwiaty mandarynkowo-pomarańczowe rozwijają się w dużych skupiskach.Płatki bardzo kształtne, szpiczaste ostro zakończone układające się promieniście. Intensywnie pomarańczowy kolor ulega zmienności pod koniec kwitnienia na morelowo- różowy, jednak kwiaty bardzo trwałe i długo utrzymują się na krzewie. Pąki szlachetnego kształtu otwierają się w niezbyt duże, ale bardzo pełne kwiaty w kształcie rozety. Liczne kwiatostany rozwijają się powoli. Dzięki temu kwitnienie jest długie.  Po kwitnieniu Ninetta sama się oczyszcza. 

Ninetta ma dość krzaczasty, niski ale bardzo zwarty pokrój. Liście oliwkowozielone, błyszczące, zdrowe i obfite pięknie podkreślają urodę pełnych, jasnych kwiatów. 

Odmiana o dobrej zdrowotności i odporności na choroby grzybowe ale w niekorzystnych warunkach uprawnych i pogodowych może wykazywać niewielką podatność na czarną plamistość liści. 

Polecana do sadzenia w małych grupach, a także na obwódki rabat. Bardzo ładny pokrój krzewu sprawia, że z powodzeniem możemy uprawiać ją w pojemnikach i donicach na balkonie czy tarasie. Ninetta to róża idealna do patio. 

 Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 35 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 29 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 10 róż.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 100 róż.

Dane techniczne

Kolor Pomarańczowy/Herbaciany
Wysokość poniżej 50cm
Szerokość poniżej 40cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (2)

12 sierpnia 2020

I kolor piękny (z czasem przechodzi w różowy), i kształt płatków niespotykany. Bardzo ładna kompozycja obu kolorów na długo utrzymujących się kwiatostanach. Krzew niski, a kwiaty drobne.

27 września 2022

Ninetta zachwycała cały sezon. Piękny kolor i kształt kwiatów, była zdrowa cały sezon, posadzona w przewiewnym miejscu, nawożona.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium