Rosa rugosa DAGMAR HASTRUP

Cena: od 25,99 zł 25.99
Wybierz wariant

Niska bardzo zdrowa róża.

Wytrzymała na mróz.

Opis

Dagmar Hastrup jest to róża pochodząca od jednego z najodporniejszych gatunków jakim jest Rosa Rugosa, czyli róża pomarszczona. Doskonale toleruje trudne gleby czy zasolenie. Jest odporna na mróz oraz choroby grzybowe. 
Buduje zwarte, rozłożyste krzewy do około 1 metra, obsypane jasnoróżowymi, pojedynczymi kwiatami z wyraźnymi pręcikami, co ściąga owady zapylające.

Kwiaty pachnące, przy dużej ich ilości zapach intensywniejszy. 
Jeżeli nie będziemy usuwać przekwitających kwiatostanów to możemy liczyć na owoce, które z kolei można wykorzystywać kulinarnie. 

Dagmar Hastrup ma dość charakterystyczne brunatno-zielone pędy nabite drobnymi kolcami i duże, zdrowe, mocno pomarszczone liście. 

Kwitnie bardzo obficie i dobrze powtarza kwitnienie przez cały sezon, lecz z trochę mniejszym natężeniem. 

Jest to roślina na własnym korzeniu, przez co może rozrastać się na boki przez pędy rozłogowe. Dzięki tak dużej wytrzymałości oraz tolerancji gleby i środowiska nadaje się na pasy zieleni przy drogach i autostradach, a także na skarpy, żywopłoty i tym podobne. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze lub obwódce w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 róża.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż.

 

 

Dodatkowe informacje

Kolor Różowy/Fioletowy
Wysokość 70cm - 80cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium