Rosa rugosa BLANC DOUBLE DE COUBERT

Dostępność: w późniejszym terminie
Cena: 25,99 zł 25.99
ilość szt.

Biała rugosa do zadań specjalnych.

Niezwykły kontrast bieli i ciemnej zieleni.

Wysoka mrozoodporność.

 RÓŻA MOCNO PACHNĄCA  

Opis

 RÓŻA PACHNĄCA  

Blanc Double de Coubert jest to niezwykle zdrowa odmiana róży parkowej. Dość wiekowa, bo wprowadzona na rynek w 1892 roku we Francji, szybko zdobyła popularność. Jako że ma w genach najlepsze cechy od Rosa Rugosa jest całkowicie zdrowa i odporna na choroby grzybowe, znosi zasolenie, słabe gleby, susze i mróz. 

Kwiaty duże, półpełne, czysto białe, mocno pachnące, niestety mało odporne na deszcz. Słabo oczyszcza się sama i często trzeba po deszczu usuwać przekwitające kwiaty, ponieważ nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i mogą zagniwać, ale cóż, taki urok białych kwiatów! 

Liście bardzo ładne, ciemnozielone, pomarszczone, na ich tle doskonale eksponują się białe kwiatostany. Jesienią przebarwiają się na złoty kolor i długo utrzymują się  na krzewie. 

Krzewy kolczaste o średniej sile wzrostu, ale z czasem rozrastają się dość gęsto i szeroko, więc można zaliczyć je też do grupy róż o okrywowym charakterze.

Kwitnie obficie i dość wcześnie, powtarzając kwitnienie przez cały sezon, ale już z mniejszym natężeniem. 

Polecana do sadzenia w formie żywopłotów, oraz na rabaty z innymi roślinami lub krzewami. Sprawdzi się też na terenach zieleni miejskiej. 

Krzewy tej odmiany możesz posadzić:

- W szpalerze w rozstawie co 100 cm. Czyli na 10 metrów bieżących potrzebujesz 10 róż.

- W większej grupie sadząc na każdy metr kwadratowy 1 różę.  Czyli na 10 m² np. prostokąt 2,5m x 4m, lub koło o średnicy 3,5 m potrzebujesz 10 róż. 

Dodatkowe informacje

Kolor Biały/Kremowy
Wysokość 150cm - 200cm
Szerokość 100cm - 160cm
Certyfikat ADR Nie

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium